Asymetryczny bieżnik i recenzja nici Kaja z Ariadnyasymetryczny szydelkowy bieznik (1)Dawno mnie nie było ale nie oznacza to, że próżnowałam ;). Oto przedstawiam asymetryczny szydełkowy bieżnik, który wydziergałam z nici Kaja naszej krajowej Ariadny, na podstawie wzoru z gazetki Diana robótki nr 6/2007. Na końcu tez moja opinia o nici.
asymetryczny szydelkowy bieznik (3) Niestety kolorek nie jest zbyt bliski prawdy jednak jest to kolor nr 327 – zielony groszek. Bieżnik jest dość specyficzny w wykonaniu, ponieważ robi się najpierw koło w środku a dopiero potem dwa ogony. Mimo to robi się go bardzo przyjemnie i szybki. Mnie zajął dwa wieczory. W gazetce napisali, że powinien mieć rozmiar 30 na 72 cm. Cóż. Nie mam pojęcia jak taki ideał osiągnąć. Użyłam co prawda trochę grubszych nici niż w przepisie, ale tylko nieznacznie grubszych. Rozmiar, który osiągnęłam to…. 148 na 60 cm 😀 Jest różnica prawda? Moja rodzicielka jest zadowolona ponieważ bieżnik pokryje jej komódkę. Ile poszło nici? 115 gramów czyli jakieś teoretycznie prawie cztery kłębki Kai. Czemu teoretycznie? Mam kłębki w różnych nawojach z końcówek na maszynie więc niektóre mają ponad 50 gramów a niektóre po 10. Kupiłam kiedyś te nici na alle… na kilogramy ;). Hurtem jest taniej i polecam. asymetryczny szydelkowy bieznik (4)

Na deser kilka uwag odnośnie nici. W sumie jeśli je macie w większej ilości to nie marnujcie ich na robienie serwetki. Owszem – wyjdzie i to bardzo dobrze wyjdzie. Niemniej dokładnie tak jak podaje producent nici te są najlepsze do dziergania bluzek. Serio polecam. Serwetka po wydzierganiu jest bardzo sympatyczna w dotyku i co ciekawe lejąca. Odnosi się tez wrażenie chłodu więc myślę, że są to nici idealne na letnie bluzeczki. asymetryczny szydelkowy bieznik (5)

6 thoughts on “Asymetryczny bieżnik i recenzja nici Kaja z Ariadny

  1. Witam serdecznie :)Przypadkowo znalazlam sie na tej stronce szukajac wzorow i zobaczylam bieznik ktory i ja zrobilam.Moj tez ma 140×60 jest w kolorze bialym.Szkoda ze nie moge sie nim pochwalic:( Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>