Ażurowe motyle z papieru


Papierowe wycinanki modne były zarówno w domach bogatych jak i biednych. Ta piękna sztuka zdobnicza znów zdobywa przychylność i oto możemy podziwiać np takie piękne ażurowe motyle z papieru. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło zdjęć http://huaban.com/boards/2849601/

12 thoughts on “Ażurowe motyle z papieru

    • A tutaj to już ciut sprytu potrzeba oraz nożyk introligatorski. Takie cudeńko jest drukowane na odpowiednim papierze (tzn, takim jaki Tobie odpowiada). Potem się taki model wycina ostrożnie właśnie nożykiem introligatorskim. Troszkę pracy to kosztuje i myślę, że wprawa też przychodzi z czasem. Oczywiście należy pamiętać, aby robić to albo na odpowiedniej macie albo na jakimś podłożu, które albo się nie zniszczy, albo nie będzie go szkoda. Myślę, że nie jest najlepszym pomysłem robienie tego na gazecie bo warstwy mogą przeszkadzać w wycinaniu. Jednak osobiście zaryzykowałabym na twardym kartonie, np takim, jaki jest na końcu bloków technicznych. Ale jest on za cienki, aby przy okazji nie uszkodzić stołu więc i tak trzeba coś ochronnego podłożyć.
      Gdy znalazłam je w internecie to także byłam pod ogromnym wrażeniem :)

    • Dziękuję za odpowiedź :) Myślę, że dobrze sprawdziłaby się tutaj podkładka stosowana w scrapbookingu, np. taka samoregenerująca się. Muszę kiedyś spróbować :)

  1. Pingback: Ażurowe serce na Walentynki | Kreatywne tworzenie

  2. Spróbowałam ale nozyczkami świetna zabawa ! !! oczywiście nie da się powtorzyć tego samego , ale za to można stworzyć coś własnego – dziękuję za inspirację ,pobawie się jeszcze z pewnością …. i będą nowe motyle !! pozdrawiam Gabi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.