Ażurowe serce na Walentynki


azurowe serca walentynki

Wielkimi krokami zbliża się 14 dzień lutego a więc pożyczone przez nas od Amerykanów święto świętego Walentego, popularnie zwane u nas Walentynkami. Jak święto zakochanych to i drobne prezenty i upominki. Oczywiście nic nie sprawia większej przyjemności niż otrzymanie podarku wykonanego własnoręcznie. W tym wpisie zaproponuję więc wykonanie ażurowego serca – walentynki. O takich wycinankach pisałam już w temacie o ażurowych motylach z papieru (KLIK). azurowe serca walentynki (1)Teraz więc odrobinę o tym, jak można je wykonać. Potrzebne będą: mata do cięcia lub jakaś powierzchnia, która zabezpieczy podłoże przez zniszczeniem, (ie polecam jednak stosu gazet lecz ewentualnie warstwę tektury), do tego ostry nożyk introligatorski, papier, z którego wytniemy serca oraz jakiś ozdobny papier, na którym serca zostaną nalepione.

Wzory, które znajdują się poniżej można wydrukować na białym papierze, najlepiej na jego lewej stronie, która nie będzie widoczna. Można też oczywiście zrobić tak, że drukujemy schemat na papierze roboczym i układamy go na drugim arkuszu. Wtedy ten górny, na którym mogą pozostać ślady nadruku będziemy mogli po wycięciu wyrzucić. Zawsze lepiej wygląda każda wycinanka gdy nie widać na niej tuszu. Można oczywiście też schemat odrysować ręcznie,  a jeśli ktoś ma talent to schemat wycinanki może narysować samodzielnie.
azurowe serca walentynki (2)Wycięte serce pozostaje tylko ładnie nakleić na ozdobny, kolorowy papier, dopisać ewentualnie jakąś dedykację, kilka ciepłych słów i walentynka gotowa.
azurowe serca walentynki (3)Oczywiście takie ażurowe serca można z powodzeniem nakleić na ładnej kartce. Mam na myśli oczywiście przygotowanie jej samodzielnie. W tym celu większy arkusz ozdobnego papieru składamy na pół. Ta połowa musi być równa lub nieco większa od wycinanki. Wtedy na przedzie wyklejamy wycinankę a w środku możemy coś wpisać.
azurowe serca walentynki (4) azurowe serca walentynki (5) azurowe serca walentynki (6) azurowe serca walentynki (7)

Wzory i zdjęcia pochodzą ze strony: KLIK

 

azurowe serca walentynki (8)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.