Bombka „roztopiony bałwan”


Dzisiaj dowiesz się jak można zrobić przekorną bombkę choinkową „roztopionego bałwana”.  Bombka śmieszna ponieważ nie dekorujemy jej zewnętrznej powierzchni, ale urok jej znajduje się we wnętrzu. Pomysł oczywiście znalazłam w sieci a konkretnie na stronie Eyeballs by day crafts by night.

Do realizacji potrzebujemy kilku przezroczystych bombek, szklanych lub plastikowych, czarnego pieprzu w ziarenkach, soli ważonej oraz masy FIMO lub modeliny.

Z masy FIMO lub modeliny należy uformować marchewkowe noski dla bałwanków. W ich przygotowaniu nalezy postępować w myśl instrukcji zawartej na opakowaniu. Jeśli nie dysponujesz taką masą to możesz też użyć pofarbowanej masy solnej, plasteliny czy kawałku pomarańczowego papieru.

W międzyczasie nasze bombki stawiamy na bezpiecznych podstawkach, kubkach, filiżankach itd. Ostrożnie zdejmujemy z nich wieszaczki, a do środka za pomocą lejka wsypujemy trochę soli.

Do środka wrzucamy też kilka ziarenek pieprzu, które będą guziczkami bałwanka.

Potem wrzucamy noski, zabezpieczamy wieszaczek i bombki można już zawiesić.

 Wg autorki pomysłu bałwanki można powiesić na włóczce, ale też na pasku płótna, materiału, czy wstążki. Pełna dowolność.

Więcej możesz poczytać tutaj: klik 

 

2 thoughts on “Bombka „roztopiony bałwan”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.