Bukiet z cukierków


Prezentowany dzisiaj bukiet nie jest bukietem codziennym, jest to mianowicie bukiet z cukierków. Ostatnio takie bukiety są coraz popularniejsze. Ich zaletą jest to, że są trwalsze od tradycyjnych, do tego są słodkie oraz niewątpliwie oryginalne. Róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów i nawet wykonane z bibuły wyglądają przepięknie.

Czego nam potrzeba? Przygotować należy zieloną i różową krepinę, okrągłe cukierki czekoladowe, złota folia i złota nić, drut na gałązki, nożyczki i pistolet do kleju na gorąco. Warsztat pokazany poniżej właściwie nie potrzebuje wyjaśnień, ale jeśli macie pytania to piszcie w komentarzach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specjalnie dla Pani Joli z komentarza podkreślę to, czego nie doczytała. Może inny kolor tekstu pozwoli na to, że dostrzeże wszystko w tym wpisie. Autorem zdjęć jest Natalia Iwanowa a zdjęcia i opis pochodzą stąd

24 thoughts on “Bukiet z cukierków

  • A to głównie uzależnione jest od wielkości cukierka. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że krepina jest około 3 razy dłuższa niż wysokość cukierka.
   :)

  • Jeśli jest to bukiet do wręczenia to można druciki związać taśmą kwiaciarską i przyozdobić jak normalny bukiet. Jeśli to bukiet do postawienia to proponuję wykorzystać np gąbkę kwiaciarską do układania bukietów i wiązanek. Tutaj przestrzenie wypełnione są białą bibułą. Ale widziałam już wykończenia zrobione np poprzez wklejenie białych, papierowych foremek do babek.

  • Trudno powiedzieć, wszystko zależy od wielkości bukietu przeciez :) Ilość cukierków i drucików jest równa liczbie kwiatów, to chyba jedyna dająca się określić wielkość :)

 1. Przecież widać że autorką jest Natalia Ivanowa i Domiknika nieuczciwie przypisuje sobie opis wykonania-niezgodny zresztą z prawdą bo między kwiaty wstawiona jest organza a nie biała bibuła,kto jest zainteresowany niech wejdzie na stronę p. Natalii,a swoją drogą nieładnie p.Dominiko traktowa czyjeś prace jak swoje..
  .

  • Może pora zacząć czytać DOKŁADNIE!! Normalnie jestem oburzona takimi oskarżeniami. Szanowna Jolu. Przeczytaj każdy temat do KOŃCA i potem pisz takie głupoty. Dla objaśnienia – na końcu wpisu jest wyraźnie napisane skąd pochodzą objaśnienia i zdjęcia.
   Normalnie nie robi się takich rzeczy jak Ty. Jeśli chciałaś „zabłysnąć” złośliwością i błyskotliwością to Ci się nie udało.
   Pozdrawiam i radzę popracować nad zrozumieniem tego co się czyta

  • Tak jak już podkreśliłam w komentarzu powyzej oraz w samym wpisie nie jest to moja praca. Pozdrawiam

 2. Dominiko nie przejmuj się złośliwościami. Jak widać są tacy co maja faktycznie problem czytania ze zrozumieniem. Nie rozumiem tych pretensji. Przecież zdjęcia, które umieszczasz są podpisane przez autora. Piszesz, że praca nie jest Twoja i podajesz linkę gdzie znalazłaś inspirację. Więc ja tu czegoś nie rozumiem. Ogólnie świetna strona. Zaraz sobie podlinkuje u siebie na blogu. Pozdrawiam

  • a może to nie w bibule problem? Ja widziałam polskie kwiaty z polskiej bibuły i nie odbiegały od rosyjskich niczym 😉

  • A ja bym powiedziała, ŻE NAZW JEST WIELE i co kraj to obyczaj. W Rosji w wolnym tłumaczeniu to jest gofrowany papier a w szkole nazywaliśmy to BIBUŁĄ MARSZCZONĄ. Również pozdrawiam 😉

 3. Witam dziękuję za inspiracje.
  Tak jak ktoś napisał problem jest w bibule bo to nie bibuła a krepina.
  Zrobiłam zgodnie z opisem wizualnym z krepiny – czyli grubej bibuły marszczonej i wychodzi idealnie, krepina się układa tak jak powinna. Do obwiązania całości użyłam sizal. Całość przeznaczyłam na bukiet słodkości w prezencie ślubnym.
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.