Chodniki ze sznurkahttp://www.indiamart.com/apaar-delhi/rugs.html

Chodniki ze sznurka można stworzyć w różny sposób: spleść, utkać, zszyć lub skleić. Pewnie jest jeszcze wiele innych sposobów. W tym artykule znajduje się krótka instrukcja i szablon przykładowego chodnika.

http://www.indiamart.com/apaar-delhi/rugs.html

Chodniki można zszywać np sizalem czy dratwą. Jeśli kleimy to wtedy należy klejem na gorąco (z pistoletu) skleić całe pasma. Klejenie jednak może być nietrwałe i kosztowne. Zszywanie jest trwalsze.

http://www.indiamart.com/apaar-delhi/rugs.html

http://nicety.livejournal.com/

http://www.vampdecor.com/tag/wall-application/

 

http://nicety.livejournal.com/

 

http://nicety.livejournal.com/

 

http://nicety.livejournal.com/

 

 

http://nicety.livejournal.com/

 

http://nicety.livejournal.com/

6 thoughts on “Chodniki ze sznurka

  1. Cudowny pomysł! Widzę oczyma wyobraźni wykonane tą techniką podkładki pod gorące talerze :) Mam tylko pytanie: jaki rodzaj sznurka sprawdzi się najlepiej?

  2. Niewątpliwie jakiś sznurek naturalny. Ja bym stawiała na sznurki parciane, jutowe i inne, Ale jeśli to ma być kuchenne to może też bawełniane? Nie brałabym pod uwagę syntetyków, bo to jest mało ekologiczne i jaki w tym urok? 😉

  3. opisz prosze jak zrobilas ten szary prostokatny dywanik i co to za sznurek ???? i czy byl zszywany czy sklejany??? bardzo mi sie podoba i chcialabym taki sobie zrobic:)

    • Wyraźnie na końcu wpisu podałam źródło, więc nie wiem skąd pomysł, że ja to zrobiłam. Druga połowa wpisu to instrukcja jak taki dywanik zrobić. A szary to w tym ujęciu bardzo śliskie określenie, wszystkie one są szare ;). To są liny parciane – tak się na to mówi potocznie. a ta naprawdę jest to juta, sizal, konopie, len i temu podobne włókna. Wrzuć te nazwy w google i napewno znajdziesz wiele różnych linek w różnych grubościach. Możesz jednak użyć także kolorowych linek syntetycznych np plecionych linek polipropylenowych. Mają piękne kolory. Właściwie możesz tutaj użyć każdej linki jakiej chcesz – no może poza metalowymi ;). Ten akurat jest klejony klejem na gorąco, jednak dywanik można zszywać, pleść, kleić i robić go w każdy wymyślony sposób, ważne aby tylko gwarantował wykonalność. Ten szary prostokątny w sumie też można zrobić z dowolnej linki ale też myślę, że z taśm wszelakich itd. serio tutaj liczy się tylko Twoja kreatywność Iwono oraz warunek wykonalności pomysłu :)

  4. mam pytanie a jakiej grubosci na taki dywan powinien byc sznurek sizalowy?? 8 wystarczy?? a moze za duzo? moze 6??
    prosze bardzo o odp na meila

    • Witam, myślę, że panuje tutaj pełna dowolność. Ja widziałam chodniki robione z liny, a jak wiadomo one do cienkich nie należą :) Życzę miłej pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>