Chusta „Cynamonka”


www.manualni.pl

Dzisiaj pochwalę się swoim własnym dziełem – chustą „cynamonką”. Wykonanie jej zajęło mi kilkanaście długich wieczorów ale myślę, że było warto.

Zdjęcie wyżej prezentuje dzieło w całej okazałości, chociaż odrobinę złożonej, ze względu na to, że po rozciągnięciu nie mieści się na łóżku ;). Wg schematu miała mieć rozmiar 180x  80 cm ale jak widać ciut się „rozciągnęła”.  Autorka schematu określiła też wzór jako bardzo trudny, ale chyba bardziej ze względu na pracochłonność niż trudność wzoru (no chyba, że jestem taka genialna i mi to trudności dużej nie sprawiło).

www.manualni.pl

 Wzór, który znajdziecie na samym końcu artykułu także w wersji do pobrania, prezentował prostą chustkę, jednak ja w pewnym momencie dołożyła sobie podwójną liczbę oczek i powstała mi taka efektowna falbana. Od razu przeproszę za zdjęcia, ale robione są w sztucznym świetle i bez modelki. Kolor jest rzeczywiście cynamonowy, użyłam cienkiego akrylu, niestety nie powiem jakiego, bo włóczka nie miała etykiety, jeśli ktoś jednak szydełkuje, to grubość  jest ciut mniejsza niż w przypadku bawełny Virginia i Sonata.

www.manualni.pl

 Tutaj zbliżenie samego dołu chusty i bardzo fajnych ananasków. A wracając do omawiania schematu, napisane zostało, że powinno zejść 180 gram akrylu z wełną, przerabianego szydełkiem 1,5. Cóż. Nie bardzo mi to pasuje, gdyż wg zdjęć przy schemacie długość wzoru wychodziła mi zupełnie inaczej i pomimo, że ja robiłam szydełkiem 2,1 mm to mnie góra wyszła zupełnie inaczej. Ale cóż…

www.manualni.pl

 Tak wygląda chusta złapana za środek i po prostu złożona. Ma rzeczywiście bardzo ciekawą falbankę i w pewnym momencie robi się na niej taka fajna zakładeczka co widać dobrze na zdjęciach niżej.

www.manualni.pl

www.manualni.pl

O dokładnie na tym widać jak ciekawie się chusta rozchodzi.

www.manualni.pl

Tak wygląda w przybliżeniu moja kupka nieszczęścia 😉

www.manualni.pl

 Tutaj starałam się pokazać zbliżenie na podniesionej chuście, ale jak wyszło sami oceńcie. Widać troszkę jak się ciekawie to wszystko układa.

www.manualni.pl

 Podwojenie oczek zrobiłam w sumie w jednym rzedzie – 49, i teraz myślę, że mogłam to rozłożyć na kilka rzędów i wtedy łagodniej zmieniałby się brzeg, jednak myślę, że i tak jak na tak dużą pracę wygląda to bardzo interesująco.

www.manualni.pl

A teraz wymiary mojej chusty. Pamiętajcie, że miało być 180×80 cm przy cieńszym akrylu. Złapana za środek pierwszego rzędu ma do dołu 104 cm, a rozciągnięty brzeg roboty ma w sumie bez naciągania 216 cm. Wielgachne rozmiary ale całość bardzo miękka i ciepła, w sam raz na chłodne jesienne wieczory.

www.manualni.pl

I zbliżenie na rozłożenie i układ falbanki.

www.manualni.pl

Zdjęcia zamieszczone wyżej są mojego autorstwa. Tak wygląda chusta w dwóch wykonaniach, myślę, że samej autorki schematu. Poniższe zdjęcia i schemat znalazłam kilka miesięcy temu na forum osinka.ru.

http://ludmila-elina.narod.ru/vyazanie/shali_palantiny_poncho_2.html

Widać, że chusta wygląda ciut inaczej i teraz przyszło mi do głowy, że może ją w jakiś sposób usztywniła bo wszystko takie ładniutkie i równiutkie :).

www.klubochek.org

Tutaj schemat do obejrzenia a niżej link do jego pobrania.

http://ludmila-elina.narod.ru/vyazanie/shali_palantiny_poncho_2.html

plik do pobrania:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.