Ciepłe ponczo z grubej włóczki


Dawno niczym się nie chwaliłam więc teraz coś wydzierganego dosłownie przed chwilką. Grube ponczo z ciepłego akrylu. Zaczęłam dziergać w sobotę a dzisiaj udało mi się szczęśliwie zakończyć. Użyłam grubego akrylu, niestety nie znanej mi marki oraz drutów nr 6 (na kołnierz) i szydełka 6,5 do zrobienia dołu. Wprawne oko od razu zauważy motywy ananasków ;). Wstępnie przyjęłam założenie, że góra będzie golfem ale gdy zaczęłam dziergać doszłam do wniosku, że ciekawszy będzie wykładany kołnierz. Ponczo oczywiście nie zmieści się pod kurtką 😉 ale z powodzeniem można je nosić w inne pory roku lub też na kurtce w zimę. Całe ponczo ma długość od kołnierza do dołu wynoszącą 84 cm i waży 915 gramów. To chyba najgorsza wiadomość? 😉

 Cały wzór wymaga podzielnej przez 8 liczby oczek. Ponczo zaczęte jest 80 oczkami i wyszło mi z tego 10 motywów.  Kazdy kolejny w dół jest coraz większy. W sumie ponczo składa się z czterech motywów i jest dość długie. Właściwie to bardziej pasuje ono dla osoby o wzroście około 170-180 cm, jeśli ma sięgać do nadgarstków.

Nie mam schematu do jego wykonania, gdyż adaptowałam sobie zdjęcie z sieci. Ale wprawne oko poradzi sobie napewno z tym motywem.  Na zdjęciu niżej największy ananasek, znajdujący się na dole ponczo.

A tutaj kolejne od dołu do góry.

 

Na tym zdjęciu widać górę wrobioną w wykonany na drutach ściągacz.

 

2 thoughts on “Ciepłe ponczo z grubej włóczki

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.