Cukierkowy koszyczek Kapturka


Jak wiadomo Kapturek miała koszyczek. Wiele już lat kroczy po świecie i mógł jej się już ów koszyczek zużyć, zdewaluować lub zwyczajnie zagubić ;). Proponuję więc wykonanie nowego koszyczka w myśl przepisu, który znalazłam w internecie. Ten koszyczek przeznaczony jest jak wiemy dla dorosłej babci Kapturka.

Na początek dowiedzmy się zatem, czego nam potrzeba. Koszyczek to nasze podstawowe wyposażenie i może to być koszyczek dowolnej wielkości, kształtu czy koloru. Tutaj pozostawiam inwencję każdemu z nas. Do koszyczka jednak należy też coś włożyć. Kapturek miała butelkę wina więc i my możemy się nią posłużyć. Możemy też również użyć zgoła innej butelki z inną jej zawartością. Wszystko zależy od tego, co babcia lubi ;). Ten koszyczek będzie koszyczkiem leśnym, gdyż i Kapturek przez las szła do swej babci. Zrobimy więc do niego orzechy. Potrzebujemy okrągłych cukierków w białych i złotych papierkach a jeśli nie uda nam się zdobyć okrągłych to mogą być w podobnym kształcie. Do tego potrzeba nam brązowej i zielonej krepiny, drucików, przezroczystej folii (np. kuchennej), oraz zielonej taśmy kwiaciarskiej. Jeśli nie uda nam się jej zdobyć to możemy wykorzystać paski zielonej bibuły. Potrzebny jest też klej na gorąco.

Cukierki owijamy folią i kawałkami drucików związujemy ją mocno. Drucik musi być dłuższy, gdyż jakoś trzeba potem umocować cukierki. Z bibuły wycinamy kawałki o wysokości półtora raza większej od średnicy cukierka oraz o szerokości około 5 cm. Następnie lekko wycinamy jeden brzeg. Środek bibuły lekko rozciągamy wzdłuż, aby powstało wybrzuszenie. Folię u dołu cukierka smarujemy niewielką ilością kleju na gorąco i okręcamy to bibułką (ząbkami do góry).  Cukierki łączymy potem w pęczki po trzy. W brązową bibułę owijamy cukierki złote a białe w bibułę zieloną. W ten sposób powstają leszczynki dojrzałe i niedojrzałe.

Zakończenia orzeszków przed połączeniem oklejamy taśmą i związujemy w trzy. Jeśli nie mamy taśmy to robimy to bibułą. Warto ją jednak przykleić.

Do koszyczka wstawiamy butelkę, okładamy ją cukierkami i możemy Kapturka wysłać do babci. A pomysł  na koszyczek oraz jego zdjęcia pochodzą stąd: http://stranamasterov.ru/node/445713?tid=451

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.