Doskonałe chłodzenie i dekoracja alkoholu


doskonale chlodzenie i dekoracja alkoholu

Wielka majówka przed nami i przed nami też właściwie sezon grillowo-imprezowy. Ciepłe wieczory nie sprzyjają jednak odpowiedniej temperaturze napojów, także wysokoprocentowych. Dzisiaj przedstawiam więc wyszperany przeze mnie w internecie sposób na jednoczesne schłodzenie i ozdobienie butelek z napojami ;).Potrzebne będą: kwadratowy karton po soku lub mleku, różnego rodzaju owoce, kwiaty, gałązki itd, które posłużą ozdobieniu butelek oraz woda. Odnośnie wody taka mała podpowiedź, że jeśli chcesz uzyskać przezroczysty lód to należy wykorzystać przegotowaną wodę. Lód z wody surowej, nawet mineralnej nie jest idealnie przezroczysty z uwagi na tworzenie się pęcherzyków powietrza. Dotyczy to także robienia kostek lodu do napojów.

Jeśli chcemy aby ozdoby równomiernie pokrywały boki butelki to należy zamrażanie podzielić na etapy. Wstawiamy butelkę do kartonu wlewamy wodę do 1/3 jego wysokości i układamy w wodzie dekoracje. Następnie to zamrażamy. Gdy woda zamarznie to czynność powtarzamy zalewając butelkę do 2/3 wysokości itd.

Gdy całość zamarznie to wyjmujemy dzieło z zamrażarki i za pomocą ostrego nożyka nacinamy narożniki kartonu a następnie go zdejmujemy. Dekoracja i chłodzenie gotowe. Oczywiście butelkę wyjmujemy na stół bezpośrednio przed planowaną konsumpcją i należy ją ustawić na jakiejś podstawce, tacy czy w salaterce, aby woda nie zalała stołu. Pomysł znalazłam tutaj: KLIK

doskonale chlodzenie i dekoracja alkoholu (1)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.