Drzewo życia – amulet


Ten niewielki amulet zwany „Drzewo Życia” jest amuletem szczęścia. Pomaga przezwyciężyć życiowe trudności, nabrać pewności siebie, ugruntować się, poznać swoją wartość oraz nauczyć się wyrażania siebie bez obawy o zdanie innych.

Potrzebne materiały:

 • metalowe kółko,
 • miedziany lub stalowy drut (np.: taki do wykonywania biżuterii)
 • kolorowe koraliki lub kamienie
 • narzędzia do przecinania drutu.

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://pleteniebiserom.ru/2011/11/delaem-amulet/

Wszystkie te materiały można nabyć w sklepie z przyborami pasmanteryjnymi i rękodzielniczymi. Można je też nabyć poprzez internet.

Poniżej ciut informacji o znaczeniu kolorów:

 • Czerwień – jest to kolor namiętności, pasji, emocji, miłości. Przydatny, gdy potrzebujesz szczęścia w miłości, jest to kolor czakry podstawy
 • Różowy – kolor czułości, zrozumienia i energii życiowych. Zastosuj go, gdy potrzebujesz poprawić relacje z rodziną, wprowadzić w niej wzajemne porozumienie, pozbyć się depresji.
 • Pomarańczowy – Jest to kolor wspomagający działanie. Dodaje nam energii. Jeśli chcesz otworzyć się na nowe możliwości bez ograniczania się, jeśli chcesz radykalnie zmienić swoje życie i wprowadzić w nim wiele ożywienia i ruchu – to jest to kolor dla Ciebie, jest to kolor czakry seksualnej.
 • Żółty, to kolor intelektu, wydanie pobudza umysł i pomaga w nauce. To właśnie ten kolor powinien dominować w Twoim amulecie, jeśli chcesz poprawić w sobie zdolność przyswajania wiedzy. Jest to kolor czakry splotu słonecznego
 • Zieleń to kolor witalności, energii życiowej. Zastosuj go, gdy chcesz poprawić swoje zdrowie, ale także wyciszyć się i opanować swoją wybuchowość. To kolor czakry serca
 • Niebieski jest kolorem związanym z duchowością. Jeśli chcesz wpłynąć na poprawę rozwoju duchowego oraz wpłynąć na rozwój swoich zdolności, wznieść się ponad szarą codzienność to jest to kolor właśnie dla Ciebie. To kolor górnych czakr, zależnie od odcienia symbolizuje czakrę gardła oraz czakrę trzeciego oka.
 • Fiolet jest kolorem najwyższej dobroci, miłości oraz mądrości, to też kolor łączności z kosmosem. Wspomaga osiągnięcie równowagi fizycznej i emocjonalnej. Ułatwia wzrastanie energii. Jest to kolor czakry korony.

Jak wykonać amulet „Drzewo Życia”:

Na początek przycinamy druty o długości ok 3 średnic naszego metalowego kółka. Następnie składamy go (nie załamując złożenia) na pół i oba końce oplatamy dookoła kółka, tak aby drug przytwierdzić. Powinno to wyglądać jak kawałek ciasnej sprężynki.

W ten sposób oplatamy druty na około 1/8  – 1/10 obwodu koła. Liczba odchodzących od koła drucików powinna być podzielna przez trzy. Miejsce, w którym je przytwierdzimy stanowić będzie podstawę amuletu i jednocześnie podstawę korzeni naszego Drzewa Życia.

Następnie rozpoczynając od jednego końca naszych drutów zaplatamy je w pojedyncze warkoczyki, które utworzą korzenie. Ich długość zależy od nas ale oczywiście nie mogą stanowić całego wypełnienia koła. Powiedzmy, że ich długość powinna wynosić ok 1/5 średnicy koła.

Powinno to wyglądać podobnie do powyższego zdjęcia.

Gdy już mamy korzenie bierzemy się za wykonanie głownego pnia oraz konarów i gałęzi. Wykonujemy to poprzez skręcenie drucików razem. I wcale nie musi to być skręcenie równiutkie. I pień też nie musi być strzelisty jak w topoli. Cały urok polega na tym, aby był lekko nierówny.

Gdy już osiągniemy zamierzony efekt, np.: taki jak wyżej pora wybrać jakie „listki” w naszym amulecie zrobimy. Przydatne tutaj są kolorowe koraliki lub kamyki.

Mogą to być koraliki plastikowe, szklane lub jakie tylko sobie zamarzymy. Ale im bliższe natury tym wg mnie najlepsze.

Na końce drucików nasuwamy koraliki a  końce zabezpieczamy owijając po obrębie koła.

Także na obrębie koła możemy umieścić korale. Robimy to np tak, że nasuwamy koraliki na gałązki. Oplatamy raz, zakładamy koralik, znów oplatamy, znów koralik i zakończenie gałązki owinięte dookoła koła.

Robimy tak ze wszystkimi końcówkami drutów. Prawda, że proste?

Powodzenia.

4 thoughts on “Drzewo życia – amulet

 1. Zastanawia mnie „przekatna kola”???? co to jest: cie(en)ciwa, luk, srednica, promien, obwod? Zamierzam cos takiego wyprobowac. Prosze o „oswiecenie” moje skromnej osoby. Kolo nie ma Ka(on)tow, wiec nie ma przekontnych….
  Dziekuje

  • Słuszna uwaga, ale aby komuś ją zwracać trzeba być samemu w porządku. Tekst był tłumaczony i poprawiony teraz.
   Kąt szanowny Panie Leszku. Konto to jest w banku. W matematyce i geometrii są kĄty. Mieszkanie ma kąt. Kwadrat ma kąt, szafa ma kąt. W portalu, banku, serwisie randkowym są kONta. Więc „przekątna” a nie jak pan pisze „przekONtna”.
   Oświecić zaś można coś a komuś można coś wyjaśnić 😉
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.