Jak ozdobić bluzkę


Jeśli Twoja bluzka wydaje Ci się zbyt długa i nudna to proste supełki mogą ją uatrakcyjnić. W tym wpisie o tym, jak ozdobić bluzkę bez szycia tylko przy pomocy linijki i nożyczek. Sposób jaki tutaj przedstawiam jest możliwy do wykonania tylko na materiale, który nie będzie puszczał oczek ani się strzępił.

Ten sposób ozdabiania skraca ubranie o około 10 cm i warto o tym pamiętać. Jak zacząć? Należy odmierzyć od dołu bluzki odpowiednią odległość. Złóż bluzkę w miejscu, gdzie ma być dokonane cięcie. Możesz dla pewności materiał zaprasować, aby w miejscu złożenia pozostał ślad. Pamiętaj o tym, aby wykonać to równo. Gdy już dobrze ułożysz materiał to w odległości 6,5 cm od brzegu zaznacz sobie punkty w odstępach 2 cm tak jak na zdjęciu powyżej. Następnie wytnij paski jak na zdjęciu.

Gdy już masz zaznaczone i przecięte równocześnie obie warstwy materiału to rozłóż go. Przetnij wzdłuż linii zagięcia. Zostaje jeszcze związanie supełków i bluzka gotowa. Podobną operację możesz przeprowadzić na rękawach bluzki. Gdy już masz wprawę w takich działaniach, to możesz odważyć się na cięcie ukośne lub wszelkie inne fantazje.

Źródło wszystkich opisów i zdjęć. 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.