Jak ozdobić bluzkę

Bookmark this on Google Bookmarks
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Delicious
Share on LinkedIn
Share on Facebook


Jeśli Twoja bluzka wydaje Ci się zbyt długa i nudna to proste supełki mogą ją uatrakcyjnić. W tym wpisie o tym, jak ozdobić bluzkę bez szycia tylko przy pomocy linijki i nożyczek. Sposób jaki tutaj przedstawiam jest możliwy do wykonania tylko na materiale, który nie będzie puszczał oczek ani się strzępił.

Ten sposób ozdabiania skraca ubranie o około 10 cm i warto o tym pamiętać. Jak zacząć? Należy odmierzyć od dołu bluzki odpowiednią odległość. Złóż bluzkę w miejscu, gdzie ma być dokonane cięcie. Możesz dla pewności materiał zaprasować, aby w miejscu złożenia pozostał ślad. Pamiętaj o tym, aby wykonać to równo. Gdy już dobrze ułożysz materiał to w odległości 6,5 cm od brzegu zaznacz sobie punkty w odstępach 2 cm tak jak na zdjęciu powyżej. Następnie wytnij paski jak na zdjęciu.

Gdy już masz zaznaczone i przecięte równocześnie obie warstwy materiału to rozłóż go. Przetnij wzdłuż linii zagięcia. Zostaje jeszcze związanie supełków i bluzka gotowa. Podobną operację możesz przeprowadzić na rękawach bluzki. Gdy już masz wprawę w takich działaniach, to możesz odważyć się na cięcie ukośne lub wszelkie inne fantazje.

Źródło wszystkich opisów i zdjęć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>