Jak ozdobić guziki metodą decoupage


Panie tworzące sweterki czy też szyjące różnego rodzaju odzież czy torebki często mają problem z doborem odpowiadających wielkością i kolorem, a często też deseniem, guziczków. W tym artykule więc szybka instrukcja na temat jak ozdobić guziki metodą decoupage.

Potrzebne materiały to klej do decoupage lub vikol, do tego ewentualnie farba akrylowa, pędzle oraz oczywiście serwetki w odpowiednim kolorze i wzorze. Biały akryl konieczny jest w sytuacji, gdy do ozdobienia wybieramy guziki o ciemnym kolorze.

Odpowiednią serwetkę rozdzielamy, tak aby warstwa z nadrukiem pozostała osobno.

Jeśli nadruk jest jasny a guzik ciemny to należy go pomalować jasnym akrylem, może to być biały kolor. Jeśli guzik i serwetka mają zbliżoną kolorystykę to ten etap można pominąć.

 Wytnij lub wyrwij wybrany kawałek serwetki i przyłóż go do guzika.

Teraz za pomocą pędzla należy nanosić klej. Robimy to od środka do brzegów, niezbyt mocno, aby nie rozerwać serwetki. Nie bój się użyć dużej ilości kleju, po wyschnięciu stanie się on bezbarwny, a grubsza warstwa tylko wzmocni nadruk.

Za pomocą wykałaczki przebij w nadruku dziurki. Zrób to zanim klej zaschnie, ponieważ może to stać się trudniejsze. Gdy klej jest mokry to przebita serwetka wklei się do środka guzika i da to lepszy efekt.

Zdjęcia i opisy pochodzą –> stąd.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.