Jak samemu zrobić rączkę uchwyt do szydełka?


jak zrobic uchwyt raczke do szydelka

Dzisiaj mam dla Was poradnik jak samemu zrobić uchwyt – rączkę do szydełka. Odwiedzając różne grupy szydełkowe na facebook wiem, że wiele pań ma problem z doborem odpowiednio wygodnego dla siebie szydełka. Teraz taki problem może przestać istnieć zaraz po tym, jak postanowicie podjąć decyzję o działaniu ;).

Czego potrzeba? Prostych szydełek metalowych oraz glinki polimerowej, np. modeliny lub masy FIMO. Wszystkie etapy pracy można zobaczyć na filmie poniżej. Dla nie znających rosyjskiego zrobiłam też proste tłumaczenie.

Do wykonania szydełka potrzebna jest polimerowa glina, którą można kupić w sklepach (np. hobbystycznych lub na allegro) oraz szydełko bez rączki.  Obcinamy nieduży kawałek glinki i rozgrzewamy ją w rękach poprzez urabianie. Tworzymy z niej kulkę. Gdy kulka jest gotowa przebijamy przez nią na wskroś szydełko. Z kulki formujemy rączkę. Kulkę formujemy w podłużny kształt. Teraz bierzemy robótkę i zaczynamy wiązać tym szydełkiem. Przy tym rączka  szydełka zrobiona z miękkiego materiału będzie się deformować. Teraz forma szydełka jest odpowiednia, idealna do pracy nim. Poprzez szydełkowanie dopasowuje się do dłoni. Cały sposób jest w tym, że ręce u kobiet mogą być różne, palce mogą być większe i mniejsze. Także sposoby trzymania szydełka i robienia nim mogą być zupełnie różne u różnych osób. Szydełko, które tak robimy jest indywidualne. Aby rączka była gładka miękko ją głaszczemy aby nadać jej równy, gładki kształt. Gotową konstrukcję wkładamy do wrzącej i gotującej się wody po to, aby glinka stwardniała. (Oczywiście należy przeczytać instrukcje do masy, którą stosujecie, tak aby utwardzić ją zgodnie z zaleceniami producenta.) W taki sposób z jednej paczki glinki można stworzyć całą kolekcję odpowiednich szydełek także w różnych kolorach.

Jeśli ten poradnik Wam się spodobał to kliknijcie like na youtube aby docenić pracę i pomysłowość autorki tego tutoriala.

2 thoughts on “Jak samemu zrobić rączkę uchwyt do szydełka?

    • „zajęcia haftu splotu artystycznego” ? Zabrzmiało tajemniczo 😀 Powiesz proszę w przybliżeniu o co chodzi i jak to się wiąże z rączkami do szydełek?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.