Jak szybko uszyć szarawary z chusty


Szarawary to właściwie spodnie, które nigdy nie wychodzą z mody. W tym artykule dowiesz się jak szybko uszyć je z chusty. Aby je uszyć potrzebujesz dużą chustę z wybranym przez Ciebie deseniem, do tego szeroką gumę do ubrań. Oczywiście potrzebne są też nożyczki, centymetr krawiecki i maszyna do szycia.

Chustę złóż na pół po przekątnej a następnie odmierz odległości oznaczona na rysunku znajdującym się niżej. Najpierw odmierz odległość 32 cm od górnego rogu chusty a potem te rogi odetnij. Potem na rogach przy linii złożenia odmierz odległość 19 cm i zaznacz ją.  Następnie po lewej strony chusty zszyj boczne szwy między liniami cięcia od góry i zaznaczonymi odległościami przy linii złożenia.

Na dole muszą pozostać takie otwory. Tutaj możesz dokonać cięcia, które pokazane jest na rysunku piątym

Pasek spodni może być wycięty z materiału ale chyba wygodniej jest wszyć szeroką gumę

Tutaj pokazane jest jak można przyciąć dolne rogi przy nogawkach spodni.

Tak wygląda efekt końcowy.

 Źródło opisów i  zdjęć

9 thoughts on “Jak szybko uszyć szarawary z chusty

    • Myślę, że dokładnie tak, albo raczej boki do zszycia powinny być krótsze Lub wręcz przy pasku materiał wycięty w łuk ramionami do dołu, jeśli w ogóle da się zrozumieć to co piszę 😀 Zamiast ściąć góry takiej chusty na prosto należałoby je obciąć w łuk – w smutną minkę. Kącikami do dołu. i potem to obcięcie zszyć na równo w gumę lub pasek.

  1. Tak, tak :) Link podałam jako przykład. Jestem pod wrażeniem całego bloga :)
    O obcięciu w „smutną minkę” nie pomyślałam, na pewno to sprawdzę.

    Jeśli jeszcze mogę.. :) czy uważa Pani, że wykrojenie z dowolnego już materiału 2 trapezów ( jak na spódnicę) i zszycie ich na dole pozostawiając otwory na nogi mogłoby dać taki efekt? Ewentualnie z lekkim podkrojem aby uzyskać kilkucentrymetrowe nogawki – nie wiem czy jasne jest to co napisałąm :)

  2. Życie mi Pani ratuje;) Moja córka postanowila być na balu przebrana za Sally Bolywood i za nic innego na świecie. To jest taka hinduska dziewczynka-detektyw z kreskówki. Powstalo pytanie skąd mam wytrzasnąć dziecięce czerwone szarawary. Raczej kiepska sprawa, a uszycie z wykroju spodni – poza moim zasięgiem. I proszę – super prosty patent, który nawet ja ogarniam;) a efekt rewelacja. Dzięki wielkie, pozdrowienia karnawalowe Ewa

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.