Jak uszyć kapcie


Dzisiaj dowiesz się jak w prosty sposób można uszyć domowe kapcie z materiału.  Do ich wykonania potrzebne są: ładny materiał, który będzie stanowił wierzch kapci, do tego bawełna na podszewkę oraz materiał stanowiący wypełnienie podeszwy kapci. 

Zaczynamy od zrobienia podeszew. Na końcu wpisu znajdziesz link do pobrania wykrojów kapci w rozmiarze: 23cm, 24cm, 25cm, 26cm. Oczywiście przy odrobinie wiedzy komputerowej szablon można powiększyć o kolejne rozmiary. Podeszwa powinna być grubsza jednak należy zbadać jaką grubość będzie w stanie przeszyć Twoja maszyna do szycia. Sama podeszwa powinna składać się z kilku warstw materiału i dobrze jest w środek wsadzić np kawałek filcu. Można do tego śmiało wykorzystać gotowe wkładki filcowe lub zwyczajnie wyciąć je z arkusza filcu. Wierzch podeszwy i cholewki powinny być zrobione w tym samym kolorze. Podeszwę przeszywamy kilkakrotnie wzdłuż. Nie zapomnij zaznaczyć środka przodu. Podeszwy oczywiście rób w parach.

  Cholewki także zszywamy z kilku warstw: obszycia, wypełnienia i podszewki. Pozostawiamy wyraźnie widoczny brzeg, po którym będziemy zszywać kapcie.

Ręcznie podszywamy nosek cholewki aby powstała wypukłość.

 Teraz zszywamy cholewką z podeszwą – tutaj trzeba dokładnie przyłożyć razem środki obu części. Zszywamy elementy razem pozostawiając wystający brzeg.

Teraz lamówką obszywamy brzegi podeszwy i połączenie z cholewką. Lamówkę należy podwinąć i następnie obłożyć nią brzegi także na podeszwie.

Tutaj znajdziesz wykroje kapci do pobrania: tutaj Zdjęcia pochodzą ze strony www.sewlover.com

 

3 thoughts on “Jak uszyć kapcie

    • Rzeczywiscie link jest już nieaktywny, jednak z powodzeniem można samemu poeksperymentować i narysowac taki wykrój dopasowany do własnego rozmiaru stopy. Jako wzór mogą posłużyć zdjęcia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.