Jak wiązać chustę


Deszczowe popołudnie sprawiło, że mam troszkę wolnego czasu i mogę podzielić się z Wami nowymi pomysłami. W tym artykule kilka inspirujących pomysłów na temat tego, jak można nosić chusty oraz jak z nich zrobić bardzo gustowne dodatki do garderoby. Na początek trzy sposoby noszenia chust na głowie. Do tego celu potrzebne są większe rozmiary a sposoby wiązania i kolejne etapy widać doskonale na zdjęciach. Pierwszy sposób rozpoczynamy od złożenia chusty w dość szeroki pas z równoczesnym ukryciem brzegów w środku złożenia, następnie chustę zawiązujemy z tyłu głowy pod włosami i mamy gotową przepaskę.

Drugi sposób to zawiązanie chusty na głowie tak, aby jednocześnie stworzyła nakrycie włosów. Z doświadczenia wiem, że tutaj wystarczy już chusta o  boku długości 45 cm. Tutaj mamy przykład użycia jej na rozpuszczonych włosach. Osobiście do celów codziennych i praktycznych robię inaczej, ponieważ moje włosy narażone są na kontakt z drzewami więc wolę je ukryć całkowicie pod chustką. W tym celu łapię wszystkie włosy w kitkę tuż nad szyją i skręcam z nich koczek a następnie spinam to wszystko elastyczną gumką do włosów. Potem tak jak na powyższym zdjęciu związuję chustkę z tyłu jednak pod koczkiem. A potem końce obwiązuję na koczku powiększając go. Żadne końce nie zwisają luźno. Takie zawiązanie chustki polecam np. na wyprawę do lasu. Nie trzeba będzie potem z włosów wyczesywać igieł, liści, gałązek itd, a same włosy nie będą zakurzone. To też dobry sposób przy wszelkiego rodzaju pracach porządkowych i remontowych w domu.

Na kolejnym zdjęciu mamy kolejny ciekawy sposób związania chusty na głowie. Z rogów zawiązujemy bardzo gustowny kwiatek. Takie wiązanie zawsze, pewnie po części słusznie, kojarzy mi się z cygankami.

 Pora popatrzeć na sposoby wiązania chust na szyi. Tutaj mamy przykład jak można nosić mniejszą chustę.

Na zdjęciu poniżej zaprezentowany został podobny sposób noszenia chusty jak wyżej, jednak tutaj chusta jest zdecydowanie większa.

Ten sposób wiązania jest bardziej ozdobny i można go zastosować do koszulowej bluzki czy nawet do sukni, w celu przełamania jednolitości koloru. Chusta tak zawiązana sprawia bardzo ciekawe wrażenie lekkości.

Taki sposób jest u nas bardzo popularny i chociaż mnie osobiście niezbyt przypadł do gustu to wiem, że wiele pań lubi w ten sposób nosić chustę np. do sweterka czy bluzy. Ładna chusta może rzeczywiście stać się bardzo gustowną namiastką biżuterii.

 Niżej można zobaczyć sposób użycia chustki jako paska do spodni.

A teraz kilka sposobów wykorzystania chusty jako torebki. Na obu zdjęciach mamy torby zawiązane z dużej chusty. Niestety nie jestem w stanie określić pierwotnego źródła zdjęć, jednak wszystkie znalazłam tutaj: https://pinterest.com/chrisria/herm%C3%A8s/

 

 

One thought on “Jak wiązać chustę

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.