Jak zrobić kosz na bieliznę


Ze zwykłej siatki stalowej oraz drewnianego krążka można wykonać taki oto kosz na bieliznę. 

Potrzebujesz stalowej siatki drucianej, najlepiej ocynkowanej. Taką siatkę stosuje się na przykład do ogrodzeń. Ważne jest aby nie była to siatka pleciona, bo do niej potrzebny byłby dodatkowy stelaż. Potrzebujesz także drewnianego krążka o dowolnej średnicy, czterech kółek do mebli. Zaopatrz się też we wkręty do drewna i podkładki do nich, które posłużą do  przymocowania siatki do drewna. Potrzebne narzędzia to śrubokręt oraz obcęgi do cięcia i zaginania drutu oraz, jeśli nie masz dość siły do wkręcenia śrub ręcznie, także wiertarka lub wkrętarka.

Drewniany krąg powinien być polakierowany, jeśli nie jest to należy to zrobić, aby zabezpieczyć drewno przed wilgocią, jaka zawsze pojawia się w łazience. Wkoło kręgu owijamy siatkę i przycinamy ją w takim miejscu, aby mieć pełny obwód i kawałek na połączenie drutów.

Następnie zaginamy druty aby siatkę połączyć i tutaj mała uwaga, że należy zrobić to do wewnątrz aby się później nie pokaleczyć. Nadmiar drutu przycinamy.

Teraz połóż kosz na boku i włóż w niego krąg drewna. Potem dół siatki zaginamy w ten sposób zaginamy do dołu, oplatając krąg drewna. Jak łatwo zauważyć, co drugie oczko ma wycięty dolny drut, po to, aby siatka dała się łatwo podgiąć.

Teraz za pomocą przygotowanych wkrętów należy przymocować siatkę. Wystarczy, że zrobić to co któreś oczko siatki. Oczywiście zamiast zwykłych podkładek możesz użyć specjalnych podkładek do przymocowywania siatek, pewnie dostępne są w większości sklepów „metalowych” oraz budowlanych.

Teraz przymocuj kółka. Należy zrobić to symetrycznie.

Tak wygląda gotowy kosz. Teraz możesz do niego używać zwykłych worków do śmieci albo też uszyć na maszynie specjalny worek na bieliznę.

Źródło opisów oraz zdjęć http://221vision.com/2012/02/28/diy-aiden-gray-laundry-basket/

2 thoughts on “Jak zrobić kosz na bieliznę

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.