Jak zrobić maki ze wstążki


 W tym artykule o tym, jak zrobić maki ze wstążek. Lato już przyszło, może jest nadal chłodno, ale właśnie tak wyglądało lato mojego dzieciństwa. Pora więc zająć się tworzeniem letnich ozdób.  Maki te mogą być piękną ozdobą włosów, biżuterii czy ubrania. Myślę jednak, że w ogóle same w sobie są na tyle piękne, że z powodzeniem można z nich zrobić także bukiet do wazonu. 

Jak przekonasz się już za chwilę nie jest to wcale trudne. Potrzebujemy wstążki w kolorze czerwonym oraz zielonym, czarnej nici, zapalniczki, kaszy mannej i kleju.

Z czarnej  nici kręcimy na palcach ósemkę, która musi mieć średnicę około 5 cm. Potem związujemy to wszystko mocno na środku i rozcapierzamy. Końcówki smarujemy ostrożnie klejem wikol i oblepiamy kaszą manną.

 Z zielonej wstążki  o średnicy 5 cm wycinamy kółko, napychamy je jakąś watką i zszywamy.  Tutaj ta kulka została otoczona jeszcze kawałkiem zielonej wełny lub innym podobnym materiałem (zależy co masz pod ręką. Potem za pomocą nitki zostało to wszystko związane w ósemki i przymocowane do przygotowanych wcześniej pręcików. Można je przykleić lub przywiązać. Przyklejone będą się lepiej trzymać.

Pora wziąć się za płatki. Przygotowujemy je z czerwonej wstążki w dwóch rozmiarach jak na zdjęciu. Na jeden kwiat potrzeba nam 10 płatków mniejszych i 8 większych.  Przycięte z szablonu płatki opalamy trzymając je nad płomieniem zapalniczki lub lepiej nawet świecy. Podgrzane płatki lekko rozciągamy. Płatki mocujemy na klej wikol. Pierwszy rząd przyklejany do środka liczy sobie 5 mniejszych płatków. Podobnie jest z drugim rzędem.

  Podobnie jest z drugim rzędem.  To też 5 mniejszych płatków. W trzecim rzędzie przyklejamy wszystkie większe płatki układając je na zakładkę. Klej stosujemy tylko tak, aby go nie było widać. Po zakończeniu operacji należy pozostawić kwiat na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia.

 

 Źródło pomysłu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.