Jak zrobić pisanki cz.3


http://4angle.com/sarah/2009/03/14/eggy-decorations/

Dzisiaj kolejna część poradnika na temat jak zrobić pisanki. Dzisiaj opowiem o sposobie farbowania pisanek, tak aby od razu miały gotowy wzorek. To co zaprezentuję nie jest zbyt popularną forma tworzenia pisanek. Technika ta polega na przyklejeniu na powierzchni jajka czegoś – najczęściej listków, następnie na zafarbowaniu jajek i odklejeniu listków. Nie jest to trudny sposób i najprościej będzie go zaprezentować poprzez zdjęcia.

Na początek potrzebne materiały.

  • Farby i barwniki – wg uznania naturalne lub sztuczne.
  • Jajka lub wydmuszki.
  • Jakieś listki – mogą być listki żywych przypraw
  • Pończocha i nitka do związania.
Na początek wybrane przez nas listki zwilżamy wodą i dokładnie przykładamy do jajka
Gdy już sobie tak jajko przygotujemy to bardzo ostrożnie zawijamy je w uprzednio przygotowany kwadratowy kawałek pończochy i związujemy koniec nitką. Trzeba robić to ostrożnie aby nie poprzesuwać listków.
Gdy już tego dokonamy wkładamy nasze jajko do barwnika i warto przy tym pamiętać że do barwienia na zimno używamy albo wydmuszki albo jaja uprzednio ugotowanego na twardo.
Po określonym przez nas czasie i po uzyskaniu podobającego nam się koloru jajko wyjmujemy z barwnika, zdejmujemy z niego pończochę oraz listek i wycieramy je do sucha, a następnie wetrzeć w nie odrobinę oliwy aby utrwalić kolor i nadać połysk
A tak wyglądają gotowe jajka przygotowane tą prostą techniką:
http://4angle.com/sarah/2009/03/14/eggy-decorations/
Nie można oczywiście zapominać także o farbowaniu jajek z użyciem parafiny, steryny itp. Po prostu jak w szkole podstawowej na plastyce, malujemy świeczką wzorek na jajku i wkładamy go do farby. Jak pamiętamy doskonale, pomalowane miejsca nie zafarbują się.
Nie należy oczywiście zapominać też o tym, że jajka wielkanocne można pomalować najzwyczajniejszymi w świecie farbkami. I będzie to na pewno świetna zabawa nie tylko dla naszych milusińskich.
W następnym wpisie zaprezentuję jak zrobić prostym sposobem jajka oklejane

3 thoughts on “Jak zrobić pisanki cz.3

  1. Pingback: Jak zrobić pisanki cz.4 | Kreatywne tworzenie

  2. Pingback: Jak zrobić pisanki cz.4 | Kreatywne tworzenie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.