Jak zrobić pompony z bibuły i nie tylko


http://www.masterfile.com/

W tym wpisie o tym, jak zrobić pompony z bibuły ale też z innych tworzyw . Sporo osób szuka u mnie takich informacji, więc w końcu postanowiłam coś o tym napisać.

Papierowe pompony są wykorzystywane głównie przez cheerleaderki podczas kibicowania ich ulubionym drużynom. Oczywiście można kupić gotowe, ale można także zrobić je własnoręcznie.

Pierwszy sposób.

Wykorzystujemy kolorowe worki na śmieci lub torebki foliowe. Wszystko zależy od tego jakie kolory są potrzebne i w jakiej formie uda się je zdobyć. Odcinamy dna i uszy i wycinamy z nich równe prostokąty. Potrzebujemy pasów szerokości 25cm. Folię tniemy na paski nie szersze niż 1 cm i nie docinamy jej do końca. Proponuję pozostawić nieprzecięte końcówki o szerokości 3-4 cm. W ten sposób na jeden pompon należy pociąć co najmniej 5 reklamówek czy worków. Pompony muszą być obfite. Gdy już natniemy odpowiednią ilość folii to zbieramy razem nieprzecięte końcówki i mocno oklejamy je taśmą, tak aby folia nie miała możliwości wysunąć się czy też rozkleić. Lepiej jest końcówki układać w harmonijki niż zwijać w rulon. Oczywiście pompony mogą być wielobarwne, łaciate, lub też z jednej strony w jednym kolorze a z innej w drugim. Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby i jak je wykonasz. Możesz też wykonać pompony błyszczące, jeśli uda Ci się zdobyć odpowiedni materiał. Skręcając je w całość możesz dodać im rączkę.

Drugi sposób

Pompony papierowe można wykonać z bibuły, ale będą wtedy bardzo delikatne. Dlatego proponuję aby wykonać je z cienkiego, kolorowego papieru do pakowania. Można taki dostać w dobrych sklepach papierniczych. Tutaj postępujemy podobnie jak wyżej.  Dodatkowym plusem jest to, że papierowi można nadać formę skręconą. Robimy to przed sklejeniem go w pompon. Jeśli zakręcałaś droga czytelniczko wstążki nożyczkami lub nożem, to wiesz jak podkręcić pasma papieru. Przejeżdżamy po nim ostrzem, niezbyt mocno, aby go nie przeciąć ale na tyle energicznie aby się podkręcił.

Sposób trzeci.

Piękne pompony można uzyskać przerabiając na nie różne kolorowe peruki, dostępne w sklepach z zabawkami, czy też w sklepach z akcesoriami na różne okazje, typu wesela czy urodziny dla dzieci.

Miłej zabawy 😉

5 thoughts on “Jak zrobić pompony z bibuły i nie tylko

    • Martyno Ćwiąkała. Zwykle nie dodaję takich komentarzy ale Twoje są tak wybitne, ze nie mogłam się powstrzymać.

    • Martyno Ćwiąkała. Zwykle nie dodaję takich komentarzy ale Twoje są tak wybitne, ze nie mogłam się powstrzymać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.