Jak zrobić ramkę do zdjęć origami


 W tym artykule pokażę jak zrobić ramkę do zdjęć techniką origami. Zobaczysz instrukcję krok po kroku.

 Potrzebujemy dwa kawałki papieru o formacie kwadratu o boku 19 cm lub innym wybranym przez Ciebie. Jeden z nich tniemy na cztery mniejsze kwadraty. Rozpoczynamy pracę od większego kwadratu. Zaginamy kartkę równo po przekątnych oraz także w połowie jej boków. Potem jedną stronę zaginamy w połowie przykładając brzeg kartki do linii środkowej. Następnie to samo robimy z drugim brzegiem kartki: także zaginamy go równo do środka. Potem zajmujemy się obecnie krótszymi brzegami i także zaginamy je uważnie i równo do linii środkowej kwadratu.

 Teraz ważny moment i trzeba się dobrze przyjrzeć. Z każdego narożnika robimy wystający rożek a potem ten rożek przeginamy w drugą stronę aby ponownie uzyskać złożony, teraz już inaczej kwadrat.

Gdy już to uzyskamy (rys. 15) to rogi sięgające środka kwadratu odginamy na zewnątrz, tworząc kolejną linię złożenia. Kartę odginamy z powrotem i do ten nowej linii doginamy jej narożnik a potem to zgięcie składamy na pół (rysunek 18 i 19).

Potem podginamy tak powstałe elementy pod spód aby uzyskać figurę z rysunku pośrodku. (tutaj zamieniona jest trochę numeracja rysunków więc sugerować się należy ich położeniem na stronie). To samo robimy dla wszystkich  rogów.

 Teraz zabieramy się za mniejsze kwadraty i wyginamy je dokładnie wg instrukcji poniżej. Swoją drogą tutaj mamy dokładniej pokazane jak się wygina te ostatnie elementy z elementu powyżej.

 Gdy już je uzyskamy to pozostaje nam je połączyć z ramką uzyskana wcześniej. Można je podkleić aby trzymały się razem. Zostaje jeszcze tylko wygiąć wewnętrzne krawędzie różowej ramki i projekt gotowy.

 

 

Źródło

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.