Jak zrobić rozsadę roślin bez ziemi


Jak zrobić rozsadę roślin bez ziemi? Nic prostszego. Potrzebujemy plastikowej butelki, worka na śmieci, papieru toaletowego, troszkę wody i nasiona.

Worek na śmieci tniemy na paski szerokości 10 cm. Długość paska jest zupełnie dowolna. Na jedną porcję potrzebujemy dwóch pasków.

Na foliowym pasku rozkładamy jedną warstwę papieru toaletowego.

 Następnie zwilżamy ten papier obficie wodą ze spryskiwacza.

Następnie rozkładamy na papierze nasiona. Rozkładamy je pojedynczo i nie dalej niż centymetr od brzegu folii w odstępach 2-3 cm każde od siebie.

Po rozłożeniu nasion kładziemy na nich kolejny pasek papieru toaletowego i kolejny pasek folii.

Zwijamy to wszystko w niezbyt ciasny rulonik. Należy tez pamiętać z której strony znajdują się nasiona.

Następnie rulon wkładamy w obciętą na odpowiednią wysokość butelkę plastikową.

Wlewamy później wodę na wysokość 3-4 cm. Można do niej dodać nieco nawozu organicznego, np Florowitu. Później minirozsadę ustawiamy na oknie lub w innym spokojnym miejscu.Około tygodnia później na rolce powinny pojawić się pierwsze kiełki. Trzeba dbać o to, aby poziom wody był odpowiedni. Po około dwóch tygodniach można ponownie wrócić do rozsady. Powinna mieć już wtedy około dwóch listków. Wyjmujemy ją z butelki i rozwijamy. Interesuje nas w zasadzie zawartość folii. Na papierze dobrze widać, które sadzonki są mocne a które słabe. Odróżnić to można po wielkości korzeni. Sadzonki dzielimy razem z papierem i razem z nim pikujemy do skrzynek. To sprawi, że korzonki nie zostaną uszkodzone.

Źródło zdjęć: www.helpower.narod.ru

One thought on “Jak zrobić rozsadę roślin bez ziemi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.