Kieliszki ślubneKieliszki dla państwa młodych to nowa tradycja w naszym kraju. Kiedyś były to zazwyczaj kieliszki z kokardką lub połączone wstążką. Teraz stało się ich ozdabianie prawdziwą sztuką. Do ich ozdabiania konieczne są różnego rodzaju kokardki, kwiatki, brokaty, cekiny ale też klej na gorąco i często farba akrylowa.

Poniżej kilka przykładów jak można ozdobić kieliszki ślubne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło

13 thoughts on “Kieliszki ślubne

 1. Świetne są te kieliszki, zwłaszcza wzór pan/pani młoda :) Chyba sama ozdobię swoje właśnie w ten sposób, stąd pytanie: jakiego kleju trzeba użyć aby przykleić ozdoby do szkła i gdzie można go kupić?

  • Myślę, że może to być klej do szkła i porcelany po prostu. Pewnie można go kupić w każdym szanującym się sklepie ze szkłem i porcelaną.

  • Dzięki za odpowiedź :) Poszukam po sklepach kleju, ewentualnie poeksperymentuję z Kropelką 😉

  • Jeśli jakieś mniej widoczne spoiny to pewnie, że tak, ale nie jestem pewna, czy ona po jakimś czasie nie zżółknie 😉

 2. Witam chciałabym zrobić takie kieliszki farbą akrylową możesz podpowiedzieć jaką i jakieś wskazówki pozdrawiam

 3. Witam! Czy dobrze zauważyłam,że niektóre kieliszki ozdobione są różami z jakiejś masy? Te róże kupowane były w sklepie (gdzie ewentualnie) czy ręcznie robione?

  • Witam, myślę, żę to w całości rękodzieło a wykorzystać można różne masy od solnej przez polimery a na zimnej porcelanie kończąc. Zapewne można je także kupić w sklepach z materiałami do ozdabiania, biżuterii, i temu podobnych składach

 4. Witam..
  Chciała bym sie dowiedziec gdzie mozna takie kieliszki zamowic?