Koc szydełkowy – wzory


http://elifseenn.blogspot.com/2009/07/lif-ornekleri_27.html

Dzisiaj sporo o kocach, nadeszła więc pora na podanie wzorów na wykonanie kocyka w pazurki. W tym artykule znajdziecie przykłady oraz schematy. Myślę jednak, że przy odrobinie wprawy każdy zainteresowany jest w stanie takie pledy stworzyć.

http://elifseenn.blogspot.com/2009/07/lif-ornekleri_27.html

http://elifseenn.blogspot.com/2009/07/lif-ornekleri_27.html

http://elifseenn.blogspot.com/2009/07/lif-ornekleri_27.html

http://elifseenn.blogspot.com/2009/07/lif-ornekleri_27.html

http://elifseenn.blogspot.com/2009/07/lif-ornekleri_27.html

Poniży tutorial pochodzi ze strony:
https://picasaweb.google.com/altinorguu/Ajurcik?authkey=Gv1sRgCNaKt-CO6p2RngE#

Zamiast rozpisywania wzoru dodaję film z instrukcja wykonania kocyka.

 

21 thoughts on “Koc szydełkowy – wzory

 1. No cóż, ja myślę, że widać właśnie bardzo dobrze, z łatwością można policzyć liczbę słupków w każdym rzędzie. Widać też wyraźnie gdzie robione są oczka łapiące rządki niższe aby powstały „łapki”. I powiem uczciwie, nigdzie nie widziałam rozrysowanego schematu do tego kocyka….
  W wolniejszej chwili postaram się rozrysowac to ale nie jestem specjalistką od rysowania schematów i nie mam najmniejszego pojęcia czy zrobię to dobrze… lepszy będzie schemat czy słowne opisanie?

  • Witaj, przecież to od Ciebie zależy z czego go zrobisz :) Dla dziecka dobrze wziąć jakiś mieciutki akryl a szydełko? Takie jakie podaje producent włóczki na jej banderoli. W tym przykładzie kocyk robiony jest podwójną włóczką, która wygląda mi własnie na jakiś akryl. Pozdrawiam

 2. Witam :)

  Strasznie podoba mi się ten kocyk w „kwiatki”. Próbowałam sobie przerobić schemat podany przez Bożenę ale napotkałam na problem. Czy ktoś z wprawniejszym okiem widzi jak przejść etap drugiej części kwiatka? Chyba,że najpierw robi się „siatkę” w całości kocyka a potem dodaje i narzuca nitkę :O

 3. mhm. dziękuję bardzo :) Porównując to do mojej ściągi (szydełkowe inspiracje) to co Pani podlinkowała to „koło ogniste”. Ale mam wrażenie,że ten kocyk jest jakoś inaczej robiony. Wydaje się bardziej przestrzenny, nitki są raczej narzucane niż robione w słupkach… Mimo to dziękuję serdecznie :)

  • To czym Pani zrobi zależy od Pani 😀 Ale jeśli dla dziecka to najlepiej jakiś ładny akryl z dopiskiem baby w nazwie. To są typowo dziecięce i nie uczulające włoczki.
   A ile potrzeba? Dużo. To jest bardzo włóczkożerny wzór. Na wielkość 90×100 cm robioną drutami wystarcza jakieś 500 metrów włoczki ale na szydełko idzie zawsze więcej. A na ten wzór idzie bardzo dużo. Trudno mi powiedizeć ile Pani potrzebuje ponieważ nie wiem jaki koc będzie Pani robić. A co do szydełka to zawsze dobiera się je do włoczki.
   Duży wybór tanich i bardzo dobrych włoczek znajdzie pani np w sklepie http://www.kamart.net.

 4. Dziękuje Pani za szybką odpowiedz :)
  ja robilam własnie probke tekiej z akrylowej włóczki szydełkiem 2,5cm i powiem ze nie jest to zbyt skomplikowane a z szydełkiem mam do czenienia rok dopiero i jakos mi to idzie :) mam nadzieje ze nie bedzie zle wygladalo jak skoncze pozdrawiam asia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.