Koniakowski bieżnik oraz coś o nici Talia 30


koniakowska serwetka bieznik (1) Kilka dni temu powstał taki mini bieżnik w zamierzeniu koniakowski. Jak wyszedł oceńcie sami 😉 Fotka tego nie oddaje tak do końca ale powstał z nici Ariadny – muza 20 w kolorze beżowym czyli tzw. ecru. Rozmiar to 67 na 37 cm.  Próbowałam go ukrochmalić tak podziwianą przez wielu Ługą i przyznam, że żałuję. Bieżnik wygląda tak jakby w ogóle nie skaził go jakikolwiek usztywniacz. Kolejnym razem nie będę eksperymentować ale użyję po prostu domowego krochmalu. koniakowska serwetka bieznik (2) Fotka tego nie oddaje tak do końca ale powstał z nici Ariadny – muza 20 w kolorze beżowym czyli tzw. ecru. Rozmiar to 67 na 37 cm.  Próbowałam go ukrochmalić tak podziwianą przez wielu Ługą i przyznam, że żałuję. Bieżnik wygląda tak jakby w ogóle nie skaził go jakikolwiek usztywniacz. Kolejnym razem nie będę eksperymentować ale użyję po prostu domowego krochmalu.
Na deser pochwalę się swoim najnowszym odkryciem. Po ogromnym rozczarowaniu jakie przyniosły mi tak modne ostatnio kordonki poliestrowe z Nowej Soli, którymi wykonałam poprzednią koronkę koniakowską TUTAJ, postanowiłam wypróbować cieniutkie nici z Ariadny. Pani w pasmanterii przekonała mnie do nici poliestrowej Talia 30. I przyznam, że pomimo, że nitka jest cieniusieńka – ma dtex 300×3 to robi się nią świetnie. Co to jest dtex? W tym przypadku oznacza, że 10 km nici waży 900 gramów czyli nitka ma około 1100 metrów na 100 gram. O tym jak liczyć tex oraz dtex przeczytacie TUTAJ.nowy poczatekAle dlaczego nitka mnie zachwyciła?To, że jest cienka mnie osobiście nie przeraziło. Wbrew temu co widać na zdjęciu szydełko mierzone suwmiarką ma 0,6 mm a nie 0.9. Fajnie się nim robi. Plusy nici są takie, że biała JEST śnieżnobiała, mamy grubo ponad 300 kolorów (!!!!) i są to kolory, które mają ciągłość i NIE farbują, nitka chociaż poliestrowa jest niezwykle mięciutka, nie czepia się szydełka, nie rozwarstwia  i co dla mnie jest bardzo ważne NIE MECHACI się. Już sobie w pasmanterii zamówiłam kolor nr 808 czyli delikatny beż zwany ecru. Gdyby ktoś chciał kupować biały to jest to kolor nr 700. Plusem tej nitki jest też to, że ma ona kilka wielkości nawojów od malutkich po 120 metrów przez takie po 1000 metrów (to ta na zdjęciu) aż po szpule po 5 tysięcy metrów. Za tą średnią płaciłam u siebie 8,5 ale na allegro można je znaleźć nawet po 6 zł z groszami. Ta cena w przeliczeniu na metry też jest korzystniejsza niż cena konkurencyjnych firm, które dotąd nie zdobyły się na stworzenie palety kolorów. Dla mnie takie działanie a raczej jego brak jest cokolwiek dziwnym podejściem do klienta. Ale w sumie każdy ma swój sposób prowadzenia biznesu. Ja lubię mieć informacje zebrane w jednym miejscu.
Więcej o nitkach Ariadny, które świetnie nadają się do szydełkowania znajdziecie w nowej grupie szydełkowej Szydełko Porady.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.