Koronkowa firanka na szydełku – wzór


koronkowa firanka na szydelku wzor Kiedyś już pisałam o firankach koronkowych dzierganych na szydełku a dzisiaj postanowiłam zaprezentować bardzo piękny wzór, który właśnie dziergam w rozmiarze 2,2 na 1,6 metra ;). Wzór robi się bardzo łatwo i rzeczywiście wygląda tak efektownie jak na powyższym zdjęciu.koronkowa firanka na szydelku wzor (1)

Ten wzór znalazłam na liveinternet.ru, ale udało mi się ustalić, że pochodzi z jednego z niemieckich wydań Diany. Podobno też w polskojęzycznej Dianie również był publikowany. Niestety nie posiadam żadnych roczników i nie mogę podać konkretnego numeru. Jeśli ktoś wie to może poratuje?
A teraz kilka uwag technicznych. Jeśli chcesz wydziergać sobie taką firankę to oczka pierwszego łańcuszka powinnaś wyliczyć w taki oto sposób: każdy motyw kończący – czyli ten mały pióropusz to 19 oczek. Potrzebujesz więc pomnożyć 19 przez odpowiednią szerokość motywów. Jednak liczba motywów musi być nieparzysta czyli mnożysz 19 x 11 lub 17 lub 19 lub tyle ile Ci potrzeba. Dodatkowo trzeba wg rozpiski dodać 8 oczek na łańcuszek oraz 5 na rozpoczęcie pierwszego rzędu robótki. mnie wyszło 361 oczek +8 + 5 oczek, a robótka ma szerokość 160 cm, z tym że ja dziergam dwie oddzielne firanki, które potem zostaną górą połączone lambrekinem. Dziergam kordonka bawełnianego o wydajności około 450 metrów na 100 gramów i po rozpoczęciu dzisiaj mam już jakieś 10 cm wysokości. Cała robótka pewnie zajmie mi kilka tygodni ale gdy skończę to oczywiście się pochwalę. W kolejce już czekają dwie kolejne duże firanki, więc pewnie to półrocze zostanie zdominowane właśnie przez ten typ dziergadełek. Jeśli szukacie innych wzorów na firanki czy zazdrostki to piszcie: mam ich całkiem pokaźny zbiór ;).

9 thoughts on “Koronkowa firanka na szydełku – wzór

    • No ale mam wysłać takie jak mnie się podobają? Narzucić coś do zrobienia? 😛 a jaki w tym sens robić coś na siłę? Po lewo jest zakładka wzory szydełkowe i tam jest kilka albumów z firankami i zazdrostkami. Proponuję wybrać to co pierwsze rzuci się w oczy. To najlepsza technika wyboru gdy ma się problem decyzyjny 😉
      Pozdrawiam 😀

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.