Koronkowe kołnierzyki na szydełku 3


koronkowe kolnierzyki na szydelku 2 (2) Ostatnio mam malutko czasu dla bloga, ale także na dziergadełka. Dzisiaj podzielę się z Wami dwoma kołnierzykami szydełkowymi, które powstały w ostatnią niedzielę. Przyznam, że ten model bardzo mi się podoba. Wzór prosty, nieledwie robiony na pamięć i wygląda bardzo elegancko. Robienie go to czysta przyjemność a wykończenie sprawia, że staje się on niezwykle elegancki. Długość 45 cm, wykonany (oczywiście 😉 ) z kordonka Muza Ariadny. koronkowe kolnierzyki na szydelku 2 (3) Tutaj dwa kołnierzyki obok siebie i już widać, że ten drugi wykonałam tzw. koronką brugijską. Osobiście nie jestem jakąś specjalną fascynatką tego rodzaju koronki, ale skoro powstał to się pochwalę.koronkowe kolnierzyki na szydelku 2 (5)Kołnierzyk wykończony jest pikotkami, które wg mnie nie do końca pasują do tego wzoru, gdyż nie jest łatwo je ułożyć. Cóż taki był wzór i gdybym miała robić go ponownie to wykończyłabym go inaczej. 
koronkowe kolnierzyki na szydelku 2 Wykonany oczywiście z tego samego kordonka co poprzedni i ma taki sam rozmiar. Do obu muszę jeszcze dopasować guziczki i gotowe. koronkowe kolnierzyki na szydelku 2 (1)

A tutaj szpula kordonka, z którego zwykle dziergam większe prace takie jak firanki czy serwety 😉 Prawda, że ekonomiczna przędza? Jeśli chcesz zobaczyć więcej kołnierzyków przedstawionych oraz także wydzierganych przeze mnie w Kreatywnym Tworzeniu to kliknij TUTAJ. Jeśli masz ochotę na któryś kołnierzyk to napisz do mnie poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY koronkowe kolnierzyki na szydelku 2 (6)

 

One thought on “Koronkowe kołnierzyki na szydełku 3

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.