Koronkowe kołnierzyki na szydełkuKoronkowe kołnierzyki robione na szydełku właściwie nie wychodzą z mody od stuleci. Już panie w dawnych wiekach lubiły tą sztuką ozdabiać swoje suknie. Przez kilka ostatnich lat mało się mówiło o tym dodatku do stroju teraz jednak przeżywają one kolejną falę zainteresowania. W tym wpisie kilkadziesiąt przykładów wraz ze wzorami. Zdjęcia w artykule nie są zbyt duże, dlatego na samym końcu można pobrać paczkę zawierającą wszystkie wzory. Więcej kołnierzyków znajdziesz tutaj: http://manualni.pl/moje-koronkowe-kolnierzyki-na-szydelku/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia znalezione na stronie http://vorotni4ok.ru/

Paczka do pobrania znajduje się tutaj:

19 thoughts on “Koronkowe kołnierzyki na szydełku

  • obawiam się, że nie mogę i to z prostej przyczyny. Liczbą stałą oczek jest liczba na której buduje się motyw a cała reszta zależy tylko od potrzeb. Zależy to od tego do jakiego dekoltu chce Pani ten kołnierzyk nosić. To co widzi Pani na schemacie to jest właśnie ten stały fragment. Jeśli jednak zrobi Pani sobie próbę na taką liczbę oczek i wyjdzie Pani zbyt mało to trzeba z obu stron dodać proporcjonalną liczbę oczek na obwód szyi. Na tym dodanym fragmencie robi Pani tylko oczka ścisłe bez wyrabiania żadnych wzorków. Na samym schemacie jest 65 oczek łańcuszka.

  • Ja już pani na wszystkie te pytania przecież odpowiedziałam. To co jedst na schemacie ma 65 oczek a to czy trzeba wiecej zależy od pani i od nikogo więcej. Ja nie mam pojęcia z czego Pani ten kołnierzyk zrobi a od grubości włóczki zalezy jaka będzie wielkość motywu i czy potrzeba więcej czy mniej oczek… Nie wiem też jaki obwód kołnierzyka chce pani uzyskać. Sugerowałam też wykonanie próby robótki aby określić ilość oczek.
   P tym czym są x też pisałam, ze to oczka ścisłe.
   http://manualni.pl/wp-content/uploads/2013/04/koronkowe-kolnierzyki-na-szydelku-48.jpg tutaj jest większa kopia schematu. Oznaczenia są dokładnie takie same jak w większości znanych mi schematów szydełkowych.
   Pozdrawiam

  • Witaj
   Schematu na żołnierzyki nie mam 😀 ale jeśli chodzi o kołnierzyk to przecież schemat jest tuż pod zdjęciem z samym kołnierzykiem :)

 1. Witam.
  Mam pytanie. Kupiłam sukienkę i miała lekką plamke na dekolcie. Oddałam do pralni i powstał zaciek. Musze czymś to przykryć. idealnym rozwiązaniem były taki kołnierzyk na przód sukienki. Czy można było by zamówić. Przesłałabym zdjęcie i dokładnie opisałabym o co mi chodzi.
  Dziękuję za odpowiedź.
  Marzane

  • Odpowiedziałam jakiś czas temu na adres email. Bez oddźwięku 😉 Bez odpowiedzi nie da się nic zrobić. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.