Koronkowe poduszki szydełkowe


szydelkowe koronki na poduszki (1) Ostatnio (w końcu) udało mi się skończyć dwie szydełkowe koronki na poduszki. Oto są 😉 i się grzecznie witają z obserwatorami. Wykonane z kordonka muza 20 w kolorze ecru szydełkiem 0,7mm. Rozmiar poduszek to 40×40 cm. A teraz ciut o tym dlaczego zajęło mi to jakoś około miesiąca 😉 szydelkowe koronki na poduszki (2) Same koronki powstały bardzo szybko jednak problem pojawił się gdy zaczęłam dopasowywać je do posiadanych przeze mnie powłoczek. Powłoczki są w kolorze praktycznie takim samym jak kolor nici, dlatego też pomyślałam, że przydałyby się powłoczki odrobinę ciemniejsze aby było widać koronkę. No i co się okazało? Kompletna katastrofa 😉 W żadnym znanym mi w okolicy sklepie z takimi rzeczami jak pościel i artykuły do ozdabiania przestrzeni domowej NIE BYŁO 😉 jednokolorowych powłoczek na jaśki 😀 Dla mnie to śmieszny absurd. Mało tego, w sklepach z materiałami nie było żadnego ładnego płótna. Same poliestry i inne syntetyki w dodatku ciapciate. No cóż, skończyło się więc na tym, że poduszki naszyłam nicią monofilową (czyli przezroczystą żyłką do sutaszu), na posiadanych powłoczkach. Niestety powłoczki owe to 100% poliester. Ale plus taki, że podobno plamoodporne ;).szydelkowe koronki na poduszki (3) Na tych dwóch zdjęciach moje przymiarki porównujące kolory. szydelkowe koronki na poduszki (4) A to koronka z pierwszej zrobionej poduszki. Prawda, że piękny wzorek? I tutaj ostrzeżenie 😀 Zrobiłam koronkę, która była w sumie dość luźna na poduszki, które posiadam. Po praniu w letniej wodzie ta koronka się mocno ściąga. Na fotkach niżej widać, że gdy powłoczka leży bez poduszki to jakby się ściągała. Jednak to także ma swój plus- po włożeniu jaśka bardzo ładnie go opina i nigdzie nie odstaje. Nie jest to zatem żadna wada „produkcyjna” 😀 Koronka po prostu jest elastyczna i tyle.
Co lepsze przyglądam się poduszce i …. odkryłam błąd.. No ale teraz to już za późno. Musi zostać :( szydelkowe koronki na poduszki (5) To przymiarki przed szyciem.szydelkowe koronki na poduszki (6) szydelkowe koronki na poduszki (7) szydelkowe koronki na poduszki (8) szydelkowe koronki na poduszki (9) Suwaczek jest w bocznym szwie więc praktycznie jest niewidoczny.szydelkowe koronki na poduszki (10)A tutaj drugi wzór, który przerobiłam z serwetki. Oba spokojnie można sobie samemu poszukać w google. szydelkowe koronki na poduszki (12) szydelkowe koronki na poduszki (13) szydelkowe koronki na poduszki (14) szydelkowe koronki na poduszki (15) szydelkowe koronki na poduszki (16)

2 thoughts on “Koronkowe poduszki szydełkowe

 1. Podusie sa urocze., aż się prosi o c.d.A ja mam prośbę, wielką, ogromną o….schemat do którejś z tych poduszek. Tyle tylko, żę mam zamiar zrobić z tego schematu przód bluzeczki. Chyba będzie pasował Jak myslisz? Dzk. za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie – Izabela

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.