Kwiaty z pończoch. Jak zrobić?Obiecałam kilka dni temu tutorial, jak wykonać kwiaty z rajstop. Nadeszła więc pora na wywiązanie się z danego słowa.

Najprościej będzie pokazać o na krótkim filmie

 

Źródło

5 thoughts on “Kwiaty z pończoch. Jak zrobić?

 1. Prześliczne:)Cudne:) Jak można zrobić środki tych kwiatków(bo tego nie ma na filmiku) i te piękne liście z 1 i 2 zdjęcia?

  • Środki generalnie, oczywiście zależnie od tego jaki efekt chce się uzyskać, można zrobić poprzez otoczenie pończochą kulki np waty lub innego podobnego tworzywa. Do narcyza zrobiłabym np coś w rodzaju maleńkiej miniaturki stelażu do abażura i to otoczyła z dwóch stron pończochą. Listki robimy podobnie jak płatki. Wyginając odpowiedni kształt i także otaczając go materiałem. Widziałam też piękne robione na wzór kwiatków ze sprężynek drucianych. Dałam taki temat. Robimy spiralki z drutu okręcone na wygiętym w kształt liścia drucie i tą spiralkę całą otaczamy pończochą. Daje to fajny efekt. Oczywiście też można pozaginać drut, ale to już obcęgami, w powygryzane kształty jakie są np na lisciach dębu i także zrobić takie listki :)
   A co jest najważniejsze? :) wyobraźnia :)

  • Zadziwjacie mnie stale i pomysły podsuwacie i dobrze ze was znalazłam i za to dziękuję nie jeden pomysł zrobję

 2. Mam pytanie czy używana w tym filmie to jest zwykła nitka
  i jaki to jest rodzaj tych drucików z góry dziękuję za odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>