Kwiaty z pończoch


Dzisiaj absolutnie coś oryginalnego i dotąd o tym nic nie pisałam. Podoba mi się to już od jakiegoś czasu ale dzisiaj wpadłam na stronę, gdzie jest mnóstwo zdjęć pięknych okazów. Jakie o okazy? Kwiaty z pończoch. Tak, wiem, może brzmieć dziwnie. Ale wygląda przepięknie. Wkrótce wrzucę tutorial ze sposobem wykonania takich cudeniek, a teraz zapraszam do oglądania.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony:
http://fleursdesiametailleurs.com

27 thoughts on “Kwiaty z pończoch

 1. Pingback: Kwiaty z pończoch. Jak zrobić? | Kreatywne tworzenie

  • Witaj
   Nie jest to moja produkcja bo nie umiem robić takich ładnych fotek 😉
   Ale do robienia tych kwiatów generalnie wykorzystuje się drut miedziany, lub jeśli ktoś ma dobre źródełko, to także drut używany do robienia biżuterii. Ale ja bym polecała miedź, jest bardziej plastyczna. Ze stalą trzeba się bardziej pomęczyć i myślę, że łatwiej o jej „przepracowanie” i pękanie.

  • No to zostaje wycieczka do sklepu metalowego i dopytanie obsługi, który drucik jest mocny ale też da się łatwo wyginać.
   Od silnika? Mówisz o miedzianym z silników elektrycznych? To też zależy jakiej średnicy jest ten drut. Cieńszy się zdeformuje przy naciąganiu rajstopy, ale grubszy będzie trwalszy 😉
   Pozdrawiam

  • co oznacza, że nie jest trwały? Żaden drut nie jest trwały jeśli użyje się do niego zbyt dużo siły. Dlatego pisałam, że warto udać się do sklepu metalowego i kupić niemiedziany drut, lub też zainwestować w drut do biżuterii 😉

  • Wg tradycyjnych sposobów, można farbować pończochy np herbatą z octem. W gorącym roztworze zanurza się pończochy na dobę a potem płucze i suszy.
   Generalnie najlepiej farbuje się barwnikami do polyamidu, można go pewnie dostać w części sklepów chemicznych. Przy farbowaniu trzeba dobrze mieszać aby nie powstały cienie i lepiej robić to w większej ilości roztworu, aby miały luz.
   Ale warto tez poszperać w sklepach chemicznych i pewnie panie, o ile się znają na swojej pracy, doradzą odpowiedni barwnik.

  • może spróbować farbami akwarelowymi? powinny sie sprawdzić jako że sa wodorozcieńczalne to sie łatwo rozejdą po rajstopkach :) tez chce takie kwiatki zrobic i myśle że do listków najlepsze beda te druciki na których w kwieciarniach mocują kwiaty do wieńców. Sa proste, sztywne i w zielonych powłoczkach :) ale skąd oni biora kolorowe to nie mam pojęcia- a maja takie same kolorowe bo na yt widziałam

  • Jeśli kwiatki nie będą narażone na wilgoć to pewnie wystarczy też akwarelka.
   Co do drucików, teraz przyszło mi do głowy, że tez można je pomalować akrylem…

  • A ja myślę, że same środki także można zrobić samemu 😉
   Np słupki kwiatowe i te wszystkie wąsy to są żyłki z przyklejonymi koralikami, brokatami itd. Okrągły środek w kształcie np rumiankowym można zrobić robiąc kulkę wypełnioną watą.
   Proszę napisać konkretnie jakie środki i spróbujemy coś wymyślić z prostych sposobów :)

  • Może ktoś z czytelników podpowie, ja niestety nie bardzo kojarzę. Osobiście kwiatów nie robię niestety :(

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.