Kwiaty ze wstążek


Takie piękne kwiaty ze wstążek pochodzą z tradycji japońskiej. Robi się je poprzez umiejętne przycinanie i sklejanie wstążek. Wykorzystywane są jako ozdoby ubrań, mieszkań i biżuterii. Można nimi też przybrać kwiaty, prezenty itp.  Poniżej instrukcja jak to zrobić.

Do zrobienia takiej gerbery potrzebne są wstążki szerokości 5 i 2,5 cm. Do tego cążki, nożyczki

Generalnie wstążki przycina się nożyczkami a potem brzegi, aby się nie strzępiły przypala się nad płomieniem. Tutaj autorka do cięcia używa lutownicy, pomijany jest więc etap przypalania brzegów. Do przycinania wykorzystano też szablon o szerokości 5 cm. Możesz go łatwo zrobić z kawałka tektury.

 Wycinamy więc kwadrat i składamy go na pół.

Wyginamy róg.

A potem następny.

I to wszystko znów składamy na pół.

Teraz obcinamy kawałek aby bardziej spłaszczyć brzeg.

Płatki skleja się klejem, ale jeśli ktoś ma dużą wprawę to może końcówkę podgrzać zapalniczką, a jako, że wstążki są z tworzyw sztucznych to przypalone sklejają się. Tak wygląda płatek od środka.

Zależnie od potrzeby kwiaty łączone są w różny sposób. Tutaj będą wykorzystywane jako ozdoba przepaski do włosów, przyklejane więc są do krążka taśmy dwustronnej. Głównie jednak kwiaty zszywa się od spodu nitką lub skleja razem mocnym klejem.

 Zaczynamy od przyklejania płatków żółtych w równym okręgu. użyto 16 płatków.

Do drugiej warstwy wykorzystano 12 płatków a krążek także jest mniejszy od poprzedniego.

Mniejszy rząd wklejany jest głębiej.

 

 Mniejsze płatki wykonano  z taśmy 2,5 cm dodano koraliki i kwiatek gotowy.

 Poniżej instrukcja jak zrobić te duże białe listki. Z wąskiej taśmy należy odciąć pasek długości 8,5 cm a potem złożyć go na pół. Potem odcinamy pod kątem i sklejamy brzeg np lutownicą (od zapalniczki może poczernieć jeśli zbyt zbliżymy do ognia). Potem płatek skręcamy i gotowe.

Zdjęcia pochodzą ze strony http://stranamasterov.ru/find/nodes/frau_helena i są autorstwa frau_helena

4 thoughts on “Kwiaty ze wstążek

    • Miło mi, tylko może daruj sobie spamowanie linkami, bo robisz to masowo ostatnio i chyba pora na restrykcje? Kolejnych Twoich wpisów nie będę akceptować, szkoda miejsca i czasu 😉

    • Ja osobiście nie robię takich kwiatów ale najczęściej używa się kleju na gorąco – to taki klej w sztyftach wkładany do elektrycznego „pistoletu”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.