Letnia sukienka z chust


Taką piękną letnią suknię z chust jest w stanie uszyć pewnie prawie każda pani. Potrzebujemy do tego trzech dużych chust, dopasowanych nici, tasiemek na ramiączka i odrobinę zdolności do obsługi maszyny. Chusty powinny mieć odpowiedni wzór by suknia wyglądała zwiewnie i elegancko.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.fashiony.ru

Jeśli suknia ma służyć jako plażowa, to lepiej skorzystać z chust poliestrowych, gdyż jedwab szybko się niszczy od soli i piasku.

W podany tutaj sposób sprawdź, czy chusty mają odpowiedni dla Ciebie rozmiar. Nie mogą być dłuższe niż sięgające do ziemi licząc po przekątnej chusty.

Teraz napiszę co nieco o schemacie zszywania poniżej. Pierwszy rysunek u góry po lewej to widok sukni od przodu, drugi ten u dołu to sukni od tyłu. Czarne kreski to szwy a fioletowe ramiączka sukni. Jak widać, jedna chusta stanowi tył a dwie przód sukni. Chusty oznaczone są trzema kolorami, aby było łatwiej wyobrazić sobie to przestrzennie.

Na przód bierzemy dwie chusty.

Z jednej strony odmierzamy 17 cm.

a z drugiej 27 cm dokładnie tak jak pokazano na rysunku.

 Po linii ukośnej przeciągamy fastrygę. Oczywiście trzeba bardzo uważać z szyciem na maszynie bo może się materiał bardzo pomarszczyć. Jeśli obawiasz się tego to możesz spróbować ostrożnie zszyć materiał ręcznie.

 

Podobnie postępujemy z każdym brzegiem i musimy tak samo połączyć wszystkie trzy chusty.

Autorka instrukcji podpowiada, że szyć materiały należy od dołu.

Ukazuje się taki oto projekt.

Teraz należy dodać tasiemki na ramiączka. Długość ramiączek zależy tylko od ciebie wiec suknię lepiej jest przymierzyć a tasiemki przypiąć agrafkami na odpowiedniej długości. Oczywiście nie bez znaczenia jest też szerokość tasiemek.

 

 

Do sukni można dodać taśmę pod biustem

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.