Lilie wodne z plastikowych łyżeczek


http://www.klopp.ru/

Lilie wodne z plastikowych łyżeczek nie znikną po kilku dniach i mogą ozdabiać ogrodowe oczko wodne przez cały sezon. Oto instrukcja jak je wykonać.

Potrzebujemy dużych i małych łyżeczek plastikowych, żółtego i zielonego plastiku oraz kleju na gorąco. Łyżeczkom odrywamy główki.

Następnie sklejamy je klejem. Rozpoczynamy od mniejszych a sam brzeg kwiatu kleimy z większych łyżeczek. Najlepiej najpierw skleić dwie a potem kolejno doklejać następne płatki.

Teraz pora na zrobienie słupków kwiatowych. Potrzebny jest pasek żółtego plastiku o długości ok 10 cm i szerokości ok 2,5 cm. Należy drobno ponacinać brzegi i zwinąć plastik w rulonik rozcapierzając końcówki. Jesli nie masz żółtego plastiku to można zwykły plastik z butelki pomalować żółtym akrylem i poczekać aż wyschnie. Na końcach można pozostawić drobne kuleczki kleju na gorąco. Rulonik od spodu także sklejamy klejem.

Tak wyglądają gotowe płatki lilii.

Teraz za pomocą kleju wklejamy do środka słupki

Pora wyciąć liście. Robimy to z zielonej butelki, przy czym dobrze byłoby mieć jak najciemniejszą. Jeśli jest zbyt jasna można ją pomalować akrylem.

Sklejamy kwiatki razem i wszystko pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Zależnie od warunków atmosferycznych kwiaty mogą przetrwać kilka sezonów. Oczywiście powinno się je wyłowić z oczka na zimę.

Źródło opisów i  zdjęć http://mnogo-idei.com/kuvshinki-iz-odnorazovyih-lozhechek-mk/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.