Lodowe ozdoby


Kolejny ciekawy pomysł wyszperany w sieci. Lodowe ozdoby przeznaczone  na zewnątrz naszych domów. Aby stworzyć tak urocze ozdoby potrzebujemy następujących przedmiotów:

  • Dwie miski o podobnym kształcie ale o różnej wielkości
  • Kolorowe liście, gałązki jagody. Mogą być suszone
  • Woda. Na tych zdjęciach użyto wody kranowej, surowej. Widać to po tym, że woda jest „mętna” Aby uzyskać efekt lodu przezroczystego to należy użyć wystudzonej wody przegotowanej. (Także przy robieniu kostek lodowych do drinków powinno używac się wody przegotowanej).
  • Taśma przylepna

Na dnie większego naczynia układamy kompozycję z przygotowanych liści, jagód i gałązek, pamiętając, że dla oczu widoczna będzie jej zewnętrzna część. Dlatego też należy układać to wszystko wierzchnią stroną do brzegu miski.

Gdy już uda nam się to jakoś poukładać (pamiętajmy, że po wlaniu wody to i tak się trochę przemieści), do miski wkładamy mniejszą i solidnie unieruchamiamy ją przy pomocy taśmy.

Gdy już nam się to uda to należy między miski wlać wodę a całość wstawić do zamrażalnika, zamrażarki, lub przy takich temperaturach wystawić na kilka godzin na zewnątrz. Przy wlewaniu należy pamiętać o podstawowym prawie fizyki, że lód ma większą objętość niż woda z jakiej jest stworzony. Dlatego nie należy wlewać wody do pełna.

Po zamarznięciu zdejmujemy taśmy i wierzchnią miskę. Aby całość ładnie i bez problemu odeszła od drugiej miski, to należy ją wstawić na chwilę do ciepłej wody.

Gdy już nam się to uda to mamy gotową ozdobę, do postawienia przed domem czy na balkonie.

Prawda, że proste i ładne? Miłego tworzenia.

Źródło zdjęć
http://www.klubrukodelnic.info/2012/01/cto-podarit-v-den-svatogo-valentina.html

One thought on “Lodowe ozdoby

  1. Pingback: Lodowe bombki i ozdoby | Kreatywne tworzenie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.