Magiczna letnia sukienka Kariza


W tym artykule zaprezentuję prawdziwą ciekawostkę. Jest to letnia suknia Kariza, którą zależnie od nastroju i potrzeby można nosić na wiele sposobów. Może więc być suknią ale może też być spódnicą. Gdy warstwy są krótsze z powodzeniem możemy mieć tuniko -spódniczkę.

Samą ideą tej sukienki jest to, że tak naprawdę powinna być uszyta z jednego kawałka materiału, w którym robi się otwory i obszywa brzegi. Dodatkowo sam materiał powinien być lekki i przewiewny i co ciekawsze dwustronny. Takie materiały najłatwiej spotkać w Indiach. W naszych warunkach pozostaje jedynie uszyć sukienkę jednostronną z dwóch warstw materiałów, np z szyfonu. Można także zastosować jedwab.

Sama idea karizy narodziła się na wyspach oceanu Spokojnego. Produkcję rozpoczęto z indyjskiego jedwabiu i same produkty o wielu zastosowaniach (bo linia liczy wiele produktów), szybko zyskały ogromną popularność na zachodzie.

Jako, że docelowo spódnica ma dwie warstwy, wymyślono 15 sposobów wiązania jej. Przedstawiam je w tym artykule. Mogą ją nosić panie o obwodzie bioder do 150 cm, jak zapewniają jej autorzy. Karizy mają różne długości, jak pisałam na początku. Mogą to być wersje, które jako spódnice sięgają do ziemi, poniżej kolan, lub wersje mini, które służą też jako bluzki.

 

 

 

 

 

 

Tak wygląda podstawowy szablon do uszycia tej sukienki.

Źródło www.relook.ru

One thought on “Magiczna letnia sukienka Kariza

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.