Malowanie na szkle 2 – skorpion


Zauważyłam jakiś czas temu, że bardzo wiele osób wchodzi na moją stronę poszukując informacji o malowaniu na szkle. Poprzedni wpis traktujący na czym polega malowanie na szkle znajdziesz tutaj. Dzisiaj więc pokażę inną technikę, którą jest malowanie punkt po punkcie. Dzisiaj zobaczysz jak można wykonać pięknego skorpiona, używając tej techniki. Oczywiście w ten sposób można wykonać inne znaki zodiaku i inne obrazki. Wszystko jest kwestią tego, co chcesz osiągnąć. Z całą pewnością powiem jedno: jest to wspaniały prezent dla bliskich.

Teraz przedstawię technikę wykonania takiego obrazka. Od razu powiem, że należy zaopatrzyć się w farby w tubkach, nadające się do malowania na szkle. Autor wpisu używa farby do szkła i ceramiki.

1. Należy zakupić ramkę do zdjęć (może być taka zupełnie najtańsza), a następnie dokładnie ją odtłuścić dobrym płynem do szyb.

2. Na wkładce wielkości wnętrza ramki przygotuj sobie schemat skorpiona, (znajdziesz go na samym końcu tego wpisu).

3. Teraz włóż swój schemat pod szybkę, tak jakbyś wkładał zdjęcie i na jego konturach punkt po punkcie nanoś farbę. Tutaj zrobione jest to farbą w kolorze złota.

4. Tak wygląda to w powiększeniu. Pamiętaj aby kropki nie były zbyt wielkie, nanoś je też w równych wielkościach i odległościach.

5.  Dla wygody i zabezpieczenia szkła przed zabrudzeniem dobrze jest podłożyć pod rękę kawałek papieru. Oparcie ręki ułatwi dodatkowo nanoszenie farby.

6. Bawełniane pałeczki kosmetyczne ułatwią Ci usunięcie pomyłek. Czasem może być jednak potrzebny rozpuszczalnik właściwy dla używanej przez Ciebie farby.

7. A tak wygląda gotowy schemat skorpiona

8. Papierowy podkład spełnij już swoje zadanie, można się go więc pozbyć i zastąpić czarnym kartonem.

9. Teraz jeśli masz życzenie możesz dalej wypełniać kontury.

10. A teraz srebrnym brokatem możesz wykończyć obrazek.

11. Tak wygląda gotowy obrazek.

12. Zbliżenie

13. A tutaj obiecany schemat skorpiona

 

Opis i zdjęcia pochodzą ze strony : stranamasterov.ru

 

One thought on “Malowanie na szkle 2 – skorpion

  1. Pingback: Witraż na szkle | Kreatywne tworzenie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.