Marcowe serwetki szydełkowe


marcowe serwetki szydelkowe (1) Dzisiaj hurtem wrzucam podsumowanie marcowych robótek. W tym wpisie kilka serwetek przy czym nie wszystkie mi się podobają. Na początek zrobiona z jakiegoś wzoru serwetka, w której jest wbrew pozorom jest tylko 9 rzędów. Nitka to nić bawełniana z Ariadny, która na moje oko od muzy 20 różni się tylko odcieniem beżu i … kosmicznie większą ceną. Dopiero po upraniu serwetki okazało się, że jeden z rzędów się w jakiś sposób skurczył i serwetka się zwyczajnie ciągnie. Nie jestem z niej zadowolona 😀 pomimo, że to w sumie jest dość efektowny wzór.marcowe serwetki szydelkowe (2) Kolejna serwetka to dość popularny wzór na bieżnik filetowy, przy czym ja zamiast robić go od środka zrobiłam go od jednego końca. I to chyba był błąd 😀 Nigdy nie lubiłam filetu i teraz znielubiłam go jeszcze bardziej. Z jednej strony jest o ponad 1 cm szersza niż z drugiej ;). Nić to beżowa muza 20.  marcowe serwetki szydelkowe (3)Kolejne trzy serwetki powstały z muzy 20 w kolorze białym. Wzory znajdziecie w „Moich robótkach” z tego roku. Więc proszę mnie o nie nie prosić. 7 zł za gazetę to nie jest kosmicznie wielki wydatek ;). Ta pierwsza powyżej robiła się bardzo sympatycznie, gorzej jest ją uformować po praniu. Chyba trzeba mieć do niej anielską cierpliwość. Jeśli kiedyś będę ją robić to wzór pozmieniam pod siebie. 😉marcowe serwetki szydelkowe (5) Ta u góry to prosta serwetka z kłosami a pod spodem fajny model, gdzie brzeg robiony jest w poprzek a nie dookoła. Polecam zwłaszcza tą drugą. Zrobiona w jeden wieczór. marcowe serwetki szydelkowe (6)

Taką serwetkę już kiedyś pokazywałam. Zrobiłam ją ostatnio głównie dlatego, że jedna pani zarzucała mi jakieś dziwne rzeczy we wzorze, którego nie stworzyłam. Jak widać kolejny raz zrobiona toczka w toczkę wg wzoru i układa się prawidłowo ;). Tez muza 20 biała.marcowe serwetki szydelkowe (4)

Rozmiarów serwetek niestety nie podam bo już ich nie mam. Zdjęcia zrobione na szybko. Ostatnio bardzo mało szydełkuję. Głównie haftuje poduszki i może już niedługo pochwalę się co najmniej haftami z nich.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.