Mieczyki z rajstop i drutu


Dzisiaj kolejna propozycja na temat robienia kwiatów z nylonowych rajstop. Przyszła pora na wykonanie bukietu mieczyków. Ci, którzy znają te kwiaty, wiedzą, że mogą one przybierać mnóstwo różnych kolorów i odcieni, więc szaleństwo kolorystyczne jest tutaj jak najbardziej wskazane. Podobno już w pierwszym wieku przed naszą erą wierzono, że mieczyki mają moc ochronną i dlatego wojownicy wieszali sobie cebulki tych kwiatów na szyi aby chroniły ich przed śmiercią.

Autorem zdjęć jest  Е. Yingchun. 

Teraz postaramy się wykonać takie oto kwiaty, jak najbardziej podobne do naturalnych.

 Do wykonania potrzebujemy czerwonego i zielonego nylonu. Aby uzyskać takie piękne cieniowania na czerwony wiążemy supełki i zanurzamy go w wybielaczu. Do tego potrzebujemy taśmy kwiaciarskie w trzech kolorach, drut, przędzę i gotowe słupki kwiatowe, (można je wyciąć z innych kwiatów lub zrobić oklejając druciki jakąś kaszą lub koralikami).

Jako formy do wygięcia drucików możemy wykorzystać rurki od papieru toaletowego lub pocięte rurki pcv. Potrzebujemy kształty takie jak na powyższym zdjęciu. Tutaj mamy komplet płatków na jeden kwiat. Można im powyginać bardziej brzegi, co będzie pokazane troszkę niżej.

Teraz w taki sposób przygotowujemy druciki na pręty kwiatowe.

W kwiatostan zbieramy po sześć płatków.

Tak wygląda gotowy kwiatek.

 Tutaj mamy przygotowanie pączków. Trzeba do nich dodać zielone listki, co dokładnie widać na kolejnych zdjęciach.

Liście także przygotowujemy w trzech rozmiarach.

Tutaj na zdjęciach widać jakie kwiaty należy przygotować.

Tutaj zaś widać, jak zbieramy razem cały kwiatostan.

I otrzymujemy takie cudne kwiaty.

Zdjęcia znalazłam w internecie, autor wymieniony jest na początku artykułu. http://ljcjianzhi.blog.163.com/blog/static/554259142008528035898/

4 thoughts on “Mieczyki z rajstop i drutu

  1. Jak uzyskujecie takie piękne kolory tych kwiatów? Kupno rajstop w kolorze niebieskim czy zielonym nie gwarantuje , że kwiaty mają takie intensywne barwy. Proszę o odpowiedź, jeśli to nie tajemnica ,,patentu” wykonawczyni. Są piękne. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.