Moja pierwsza serweta szydełkowa


Od dłuższego czasu bardzo zainteresowało mnie szydełkowanie, a to z racji tego, że znalazłam na moich ulubionych rosyjskich blogach przecudny wzór sukni. Oczywiście szydełkowej. Po głowie mi chodziło, że przecież to jest za trudne i w życiu tego nie zrobię. Oczywiście w międzyczasie bawiłam się troszkę szydełkiem, głównie robiąc sobie jakieś wprawki tunezyjskie. Wczoraj jednak się zacięłam i powiedziałam sobie: prababka haftowała i szydełkowała, jej córki, w tym moja babcia haftowały i szydełkowały, matka haftowała i szydełkowała (obie już z racji pogorszonego wzroku tego nie robią od lat więc nie było nauczycielki), to i ty nie jesteś gorsza i sroce spod ogona nie wypadłaś. Bierz szydełko w garść i zacznij a potem się zobaczy.

Brzmi to pewnie lekko humorystycznie ale dokładnie tak nie było. Wczoraj nie umiałam. Zacięłam się i oto co mi powstało, inspirowane różnymi wzorami i pomysłami.

www.manualni.pl

Wprawne oko napewno dostrzeże, że wyszło mi lekko falbaniaście, ale wydaje mi się, że robiąc słupki poczwórne zwyczajnie dodałam za dużo oczek między nimi. A potem już poleciało i jest fajna kryzowana serwetka. Ma średnicę 40 cm i powstała w sumie może w jakieś 7-8 godzin, co jak na nowicjuszkę jest pewnie jakimś tam osiągnięciem. 😉 Nie podam wzoru, zwyczajnie nawet bym tego pewnie nie umiała narysować ;).  Szydełko ma napisane 0,1 a włóczka była resztkowa 😉 więc również nie wiem jaka grubość.

www.manualni.pl

Powyżej takie lekkie przybliżenie po rozłożeniu fałdek.

www.manualni.pl

i bez ich rozkładania. Do tej pory robiłam raczej różne hafty w mniejszej lub większej formie.  Ale szydełkowanie też jest świetne. Muszę jeszcze pomyśleć, jak wykończyć brzeg, chociaż powiem szczerze, że korci mnie aby przerobić to na obrus, gdyż jeszcze jeden prawie cały motek włóczki spoczywa w jednym z moich podręcznych koszyków robótkowych. Ach i ten kolor, nie wiem czemu telefon tak go przekłamał, to taki głęboki morski niebieski.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.