Obrazek z żabami ze słonego ciasta


Właściwie każdy obrazek można przerobić na obrazek z masy solnej. W tym tutorialu na warsztat wzięty został obrazek z żabkami.

Na początek trzeba sobie przygotować obrazek. Można go odrysować lub wydrukować. Stanie się on matrycą, na której wyklejona będzie masa.  Na pierwszy ogień idzie większa żabka. Jej kształt wyklejamy na szablonie. Brzegi muszą być cieńsze niż środek. Całość musi być wypukła.

  Teraz dodajemy małą kulkę, która będzie później kawałkiem uśmiechu żabki.

Teraz formujemy pyszczek.

     Po czym przyklejamy go i na mokro wygładzamy brzegi.     Teraz znacznikiem zaczynamy robić samą linię ust.        Oczy robimy wciskając czubek palca w ciasto.  I przyklejając spłaszczone kulki ciasta.  I formujemy oczka do końca.         A teraz formujemy miejsce dla panny żabki.  I przyklejamy kolejną porcję wypukłego ciasta.   Wilgotną dłonią wygładzamy brzegi. Dalej już wiemy jak ukształtować pyszczek i oczy. Pokazane to zostało powyżej. I nie zapomnijmy dokończyć oczu.  Teraz pora zająć się dokończeniem pana żaby.   Wilgotną szpatułką wygładzamy połączenie.   A teraz łapki panny i też przyklejamy to gdy jest zwilżone.  Teraz na mokry palec przyklejamy sobie kaszę jaglaną lub ostatecznie kus kus.  Wcześniej żabki przy użyciu pędzla moczymy wodą a potem oklejamy kaszą.   Tak przygotowujemy palce łapek  I mocujemy je w taki sposób.  Łapki pana  Pamiętaj, aby podłożyć kawałek folii pod palce pana. One mają odstawać od obrazka.  Teraz bierzemy się za nogi.              Druga łapka pana żaby obejmuje pannę.   Malujemy zielonym gwaszem.   I na zielone grudki nanosimy gąbką żółtą farbę.   Resztę żabek też malujemy na żółto.      Malujemy usta i oczy.         Teraz pora wykonać deskę.  Najpierw trzeba deskę przeszpachlować gipsem.  Troszkę podrasować tło     Trochę wysypujemy kaszą manną.   A za pomocą strzykawki lub tubki robimy liście.   i mokrym pędzlem wygładzamy brzegi.   Wyciskamy pałki.     

Gdy żabki wyschną to należy wkleić je w obrazek.

  Potem troszkę dodatków          I obrazek gotowy. Można go jeszcze polakierować.

Źródło

One thought on “Obrazek z żabami ze słonego ciasta

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.