Odpowiedzi na pytania


pytajnikWpadłam na pomysł aby może tutaj udzielać trochę odpowiedzi na pytania wysyłane w wiadomościach prywatnych
W pierwszej kolejności odpowiedź na pytanie pani Marii Królik, która podała błędny adres e-mail, więc nie jestem w stanie udzielić jej odpowiedzi w inny sposób. Pytanie brzmiało „powiedz mi proszę jak robisz te zakupy na Ukrainie, bo nie jeździsz tam?”
Owszem, jeżdżę na Ukrainę. Staram się bywać przynajmniej raz w roku i w tym także się wybieram na kilka dni w maju. Wtedy specjalnie we Lwowie wygospodarowuję kilka godzin aby pochodzić po znanych mi sklepach z materiałami do rękodzieła.
Jednak można także kupować przez internet i nie jest to takie trudne jak niektórzy to starają się rysować. Wiele sklepów z materiałami do rękodzieła ma swoje strony internetowe i wysyła także do Polski. Są to w szczególności sklep ze stojakami do wyszywania Arabeska www.arabeska.com.ua oraz sklep Osmynożka – czyli ośmiorniczka www.osm.com.ua. Można płacić przez przelew lub przez przelewy zagraniczne.
Dodam, że nie pośredniczę w zakupach w innych krajach. Przywożę na własny użytek i często korzystam z pomocy znajomych, którzy robią mi tam zakupy i przy okazji przywożą do Polski.

Bardzo często prosicie o schematy do różnych prac szydełkowych. Kiedyś na mojej stronie facebook było tysiące schematów, poukładanych grzecznie w foldery wg technik i rodzajów. A potem pojawiło się grono kobiet, które postanowiły to zniszczyć. Zgłaszały uporczywie wszystko co wstawiałam jako piractwo. W zasadzie miały rację. Zyskały tym tylko to, że usunęłam absolutnie wszystkie wzory z facebook i od tamtej pory nie udostępniam ich nikomu. Grono tamtych osób także ma całe tablice zapchane cudzymi wzorami i może robiły to z zazdrości. Nie chcę w to wnikać. Niemniej wzory, które robię są dostępne albo na pintereście albo nie są dostępne wcale. Odnośnie szydełkowania to większość wzorów robię z głowy lub tylko inspirując się czymś podobnych i nie zapisuję ich. W hafcie korzystam z płatnych wzorów i zestawów i tym bardziej ich nie udostępniam. Mogę za to podpowiedzieć, gdzie można je zakupić.       

Pojawiają się pytania o zakup różnych rzeczy, jakie pokazuję na stronie. Generalnie raczej swoich prac nie sprzedaję. Chyba, że ktoś mocno chce a ja jakoś do czegoś mocno nie jestem przywiązana ;). Zdarzają się jednak pytania o zakup hurtowy, na przykład wyszywanych koszul czy jakiś drobiazgów. Pod postami, które pokazywałam dawniej jest zawsze link do autora pracy i tam proszę o to pytać. Ja nie sprzedaję krzeseł brazylijskich, nie produkuję podłóg 3D, nie robię hurtowo papierowych kwiatów 😀 Zajmuję się wyszywaniem i koronkami 😉

Wiele pytań dotyczyło papierowych naklejek na okna. Uważam, że nie jest trudno wejść w google i wpisać hasło „malowanki Boże Narodzenie” lub „Wycinanki Boże Narodzenie”. To z nich właśnie robi się różne papierowe ozdoby do naklejenia na okna.

Pytania o zestawy do wyszywania z koralikami. Takie zestawy z powodzeniem można kupić w krajach na wschód od nas – zwłaszcza na Ukrainie i w Rosji. Można to także zrobić przez internet. Jest wiele rodzajów takich zestawów. Są takie, które w całości razem z tłem zaszywa się koralikami, takie, które zaszywa się tylko częściowo i takie, gdzie wyszyty jest tylko kawałek koralikami i nie ma żadnego tła. Są zestawy kompletne razem z koralikami, nićmi, kanwą i schematem, takie, gdzie jest tylko pomalowana kanwa i trzeba sobie dobrać koraliki. Są też różne ozdoby na drewnie w komplecie z koralikami, igłą i nićmi.

Dziesiątki pytań o obrus NATALIA. Nie ma wzoru na sprzedaż i nie będzie. Nie zgadzam się także na jego piratowanie. O ile środek jest z gazety Diana Robótki Ręczne nr 4/1993 to cała reszta jest wg mojego pomysłu. Środek można sobie wykorzystać ale sam wzór obrusu jest mój. :) Ciekawe zresztą jest to, że w naszym kraju nikt nie pyta o zakup obrazu ale wiele osób rzuca „daj schemata”. Wzór mam w głowie i nie mam czasu go rozpisywać.

Pytania o pończochy w różnych kolorach do robienia kwiatów z drucików. Nie wiem gdzie można je kupić. Obstawiam, że w internecie można je znaleźć.
Na początek tyle. Jeśli macie jakieś pytanie to piszcie 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.