Ogródek ziołowy z butelek


 Domowe, świeże zioła to bardzo dobry dodatek w kuchni. W tym wpisie zobaczycie jak można zrobić ogródek ziołowy z butelek. W wykonaniu przyda się męska ręka, wyposażona w diament do cięcia szkła. O ile oczywiście chcemy ów ogródek wykonać z butelek szklanych. Można też wykorzystać do tego celu butelki plastikowe, jednak nie każda się wg mnie nadaje. Najlepiej chyba byłoby wybrać takie z dłuższymi i wąskimi szyjkami. Z racji tego, że butelki plastikowe są na ogół większe od szklanych, to i same wazoniki będą też siłą rzeczy większe.

Jak już mówiłam, potrzebujemy męskiej ręki wyposażonej w diament do szkła, do tego ładnych szklanych butelek, siatki tynkarskiej lub grubej kanwy (do nabycia w pasmanteriach), bawełnianego, grubszego sznura.

 Samej techniki cięcia szkła pokazywać tutaj nie będę. Powiem tylko, że plastikowe butelki dobrze jest ciąć ostrym nożem lub nożyczkami. Przy samym zaś cięciu należy bardzo uważać, aby się nie pokaleczyć. Siatkę przycinamy w kwadrat o średnicy półtora do dwóch razy większej od średnicy butelki. W jej środku wycinamy otwór.

 W środku siatki mocujemy sznurek, tak aby spory supełek znalazł się nad siatką. Ten supełek znajdzie się w jej górnej części. Poniżej siatki muszą pozostać końce na tyle długie, aby sięgały do dna złożonego wazonika.

W taki sposób umieszczamy siatkę w odciętej szyjce butelki.

Teraz sadzimy w nim roślinkę.

Sznurek będzie sprawiał, że roślina będzie nim chłonęła wodę i nawilżała roślinę.

Tak wygląda gotowa doniczka. Warto zauważyć, że woda nie powinna sięgać do poziomu ziemi.

Źródło

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.