Ozdobne świece – napój


http://kladis.ru/prozrachnye-svechi/

Dzisiaj obiecana świeca napój. Potrzebne nam będę w sumie prawie takie same przedmioty jak do świecy – piwa.
  • woskowy żel do przygotowywania świec lub po prostu żelowe świece ale uwaga – nie każdy kolor będzie nam przydatny.
  • dwa garnki w rozmiarach umożliwiających nam rozpuszczenie wosku w kąpieli wodnej
  • barwniki
  • bawełniany sznurek do przygotowania knota i najlepiej kawałki aluminium do przymocowania knota lub po prostu blaszki pozostające po wypaleniu się np podgrzewacza
  • patyczek do szaszłyka
  • łyżka do mieszania – najlepiej drewniana
  • foremki do lodów
  • szklane wysokie szklanki do napojów,
  • aromaty jeśli świece mają mieć zapach.
Podobnie jak poprzednio przygotowujemy sobie opakowanie naszej świecy. W tym celu na końcu sznurka mocujemy ciężarek – czyli np blaszkę od wypalonego knota podgrzewacza lub po prostu kawałeczek aluminiowego opakowania – np po pasztecie. Knot wstawiamy do szklanki i koniec sznurka mocujemy na naszej wykałaczce lub też na innym dłuższym przedmiocie. Pamiętajmy, że knot musi sięgać dna szklanki.
Pierwszym etapem robienia konkretnie już świecy jest wykonanie kostek „lodu”. Do tego potrzebny nam jest przezroczysty żel, który musimy delikatnie zabielić białym barwnikiem tak aby po ostygnięciu miał kolor kostki lodu. Aby przygotować żel woskowy nastawiamy sobie kąpiel wodną, czyli w większy garnek wypełniony gotującą się wodą wstawiamy mniejszy i do niego wrzucamy wosk lub świece żelowe przezroczyste i je zabarwiamy, albo w kolorze zbliżonym do koloru kostki lodu jeśli uda nam się takowe świece żelowe nabyć. Uwaga – rozpuszczanie trochę trwa – ale trzeba cały czas naszego wsadu pilnować i go mieszać. Można oczywiście zrobić to bezpośrednio na płomieniu ale ja nie polecam tego sposobu. Po rozpuszczeniu można do niego dodać aromat, jeśli świeca ma być zapachowa
Gdy już nasz żel jest gotowy to przelewamy go ostrożnie do foremek na kostki lodu
Gdy nasze kostki zastygną to ostrożnie wyjmujemy je z opakowania i wrzucamy do szklanek. Jesli nie będa chciały wyjść to trzeba pojemnik na chwilę wrzucić do zamrażarki.
Gdy juz mamy „kostki” pora zabrać się za „napój”. Rozpuszczamy drugą porcję żelu i tym razem musimy go zabarwić na kolor napoju jaki chcemy osiągnąć: należy zdecydować czy to ma być cola, ice tea, fanta czy inny. Gotowy wlewamy do przygotowanych szklanek.
a tak wygląda gotowa świeca ice tea
do środka świecy można wrzucić np. ususzone plasterki cytryny, limony czy pomarańczy. Zyskamy dodatkowy efekt dekoracyjny.
W podobny sposób robi się wszystkie świece żelowe, można używać kolorowego piasku, suszonych owoców, koralików, muszelek i czego tylko zapragniemy.

One thought on “Ozdobne świece – napój

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.