Ozdobne świece – piwo z pianką


http://www.piwo.wig-20.com/galeria-zdjec.html

W ostatnich latach bardzo modne stały się ozdobne świece. W wielu sklepach, marketach, drogeriach czy w kwiaciarniach możemy podziwiać świece piękne i ozdobne, świece zaskakujące ale także wiele kształtów prostych świec stołowych.

Dzisiaj zaprezentuję jak zrobić oryginalne świece w kształcie piwa.
Co będzie nam potrzebne? Przeczytaj poniżej:
  • woskowy żel do przygotowywania świec lub po prostu żelowe świece ale uwaga – nie każdy kolor będzie nam przydatny.
  • dwa garnki w rozmiarach umożliwiających nam rozpuszczenie wosku w kąpieli wodnej
  • zwykła biała świeca
  • barwniki
  • bawełniany sznurek do przygotowania knota i najlepiej kawałki aluminium do przymocowania knota lub po prostu blaszki pozostające po wypaleniu się np podgrzewacza
  • patyczek do szaszłyka
  • łyżka do mieszania – najlepiej drewniana
  • trzepaczka do ubijania piany
  • szklane kufle lub lub wysokie szklanki do piwa lub napojów,
  • aromaty jeśli świece mają mieć zapach.
Rozpoczniemy od wykonania świecy – piwa. W tym celu potrzebny nam żółto- pomarańczowy barwnik lub brązowy gdy chcemy wykonać piwo ciemne.
Najpierw przygotujemy sobie opakowanie naszej świecy. W tym celu na końcu sznurka mocujemy nasz ciężarek – czyli np blaszkę od wypalonego knota podgrzewacza lub po prostu kawałeczek aluminiowego opakowania – np po pasztecie. Knot wstawiamy do kufla czy szklanki – zależnie co wybierzemy i koniec sznurka mocujemy na naszej wykałaczce lub też na innym dłuższym przedmiocie. Pamiętajmy, że knot musi sięgać dna kufla.
Gdy już to przygotujemy możemy zabrac się do przygotowania żelu. W tym celu nastawiamy sobie kąpiel wodną, czyli w większy garnek wypełniony gotującą się wodą wstawiamy mniejszy i do niego wrzucamy wosk lub świece żelowe przezroczyste lub w kolorze zbliżonym do koloru piwa. Uwaga – rozpuszczanie trochę trwa – ale trzeba cały czas naszego wsadu pilnować i go mieszać. Można oczywiście zrobić to bezpośrednio na płomieniu ale ja nie polecam tego sposobu.
Jeśli nasz wosk był kolorowy to tutaj omijamy etap barwienia żelu. Jeśli był bezbarwny to dodajemy do niego barwnik i dokładnie mieszamy. Barwnik lepiej dodawać stopniowo bo zawsze lepiej mieć go za mało niż od razu przedobrzyć. Najlepiej jest mieszać troszkę barwnika żółtego i pomarańczowego. Na tym etapie dodajemy także aromat – moze to być dowolny olejek eteryczny, ale ciekawie prezentuje się olejek cytrusowy.
Gdy juz dobierzemy odpowiedni kolor to przechodzimy do przelania zawartości do naszego naczynia. I tutaj mała podpowiedź. Naturalne bąbelki w żelu są jak najbardziej wskazane – ale nie może ich też być za dużo. Ostrożnie wlewamy więc płyn do szkła uważając aby się nie poparzyć oraz aby nasz knot nie przesunął się. Ważne jest aby zostawić miejsce na pianę bo cóż to za piwo bez co najmniej cm białej pianki?
Piwo już mamy teraz pora na pianę. Aby ją uzyskać w kąpieli wodnej rozpuszczamy naszą białą świecę i można to zrobić w tym samym garnku tak aby piana miała lekko piwne zabarwienie.
Gdy już się rozpuści energicznie ubijamy ją trzepaczką aż uzyskamy konsystencję piany…
…a następnie ostrożnie wylewamy na nasz kolorowy żel.
Od naszej pomysłowości zależy czy będzie to gładka piana czy też może wyleje się ona z kufla…

http://candlemakingart.blogspot.com/2008/11/beautiful-gel-candles.html

Takie świece musza sobie w spokoju postać około 48 godzin aby porządnie zastygły.
W następnym wpisie pokażę jak zrobić efektowną świecę – coca cola lub ice tea zależnie od woli

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.