Ozdobne szklane magnesy


http://phunuonline.com.vn/tieu-dung//to-diem-cho-tu-lanh-nbsp-/a2101.html

Wielu z nas ma zwyczaj przyklejać przypominajki na lodówce. Często robimy to za pomocą samoprzylepnych karteczek jednak one nie są trwałe. Dobrym wyjściem jest mocowanie wiadomości za pomocą magnesów a te możemy zrobić sami w bardzo prosty sposób. Nie jest to drogie zajęcie a może sprawić nam ogromną satysfakcję i uhonorować naszą pracę niepowtarzalnymi ozdobami.

Aby stworzyć takie magnesy potrzebujemy kilku przedmiotów:

  • Szklane kamyki – z jednej strony płaskie, można je kupić np. w kwiaciarniach, w sklepach z artykułami domowymi lub w takich z rzeczami po kilka złotych
  • Ozdobne obrazki lub papier jaki przykleimy jako tło magnesów
  • Nożyczki
  • Mocny, przezroczysty klej np. kropelka
  • Magnesy w odpowiednim do wielkości kamieni rozmiarze, również można dostać je w sklepach.
Zdjęcia poniżej pochodza ze strony:
Jak to robimy? Bardzo prosto. Z papieru wycinamy odpowiedniej wielkości kółka.

Dla ułatwienia kółka można wyciąć specjalnym dziurkaczem ale nożyczkami też sobie można łatwo poradzić. Przy wyborze tła warto zwrócić uwagę, jak się prezentuje przy powiększeniu poprzez szkło, działające jak soczewka. Ciekawie wyglądają np. kwiaty, literki i inne temu podobne grafiki. Wycinając kółko warto wziąć pod uwagę aby było nieco mniejsze od kamienia ale większe od średnicy magnesu aby go nie było widać.

Gdy już mamy wycięte kółka to płaską stronę magnesu smarujemy dokładnie klejem i ostrożnie przyklejamy nasz papier. Ważne jest aby klej po zaschnięciu był przezroczysty i bez odcienia.
Kropelkę kleju dokładnie rozprowadzamy po kamieniu np. przy pomocy wykałaczki. Warto uważać aby nie pobrudzić kamienia w miejscu gdzie nie będzie oklejony tłem. Przed klejeniem warto na stole rozłożyć jakiś materiał ochronny, np. gazetę. Oczywiście takich klejów należy używać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Przyklejając tło warto uważać aby nie zostały pod nim pęcherzyki powietrza, gdyż wtedy magnesy nie będą się prezentować najlepiej. Krążki przyklejamy centralnie.

Gdy już tego dokonamy to nadchodzi pora na przyklejenie magnesów.

Tutaj również warto użyć mocnego kleju lub żywicy epoksydowej. Jedną stronę magnesu dokładnie smarujemy klejem i umieszczamy na środku wcześniej przyklejonego do kamienia krążka papieru.
Można oczywiście wylać kropelkę kleju na magnes ale lepiej jest nabrać jego niewielką ilość przy pomocy wykałaczki. Wtedy mamy pewność, że nie będzie go zbyt dużo. Magnes jak wspomniałam przyklejamy na środku spodu kamienia.
Trzeba pamiętać, że ozdobę najlepiej zostawić do wyschnięcia na co najmniej dobę, aby mieć pewność, że klej dobrze zasechł i nie spotka nas nieprzyjemna niespodzianka.
Oczywiście, to co znajduje się jako tło magnesu jest w pełni dowolne, możemy tam np. zastosować własnoręcznie wykonane rysunki, lub przykleić zdjęcia bliskich. Wielkość kamieni również może być różna, jednak w takiej sytuacji trzeba także pamiętać o tym, aby dopasować do nich wielkość i siłę magnesów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.