Ozdoby z makaronu – bukiet


Ozdoby z makaronu są coraz popularniejsze w naszym kraju i nie tylko w naszym. Coraz więcej osób zajmuje się tworzeniem różnych przedmiotów zarówno ozdobnych jak i użytkowych.  Z makaronu można zrobić wiele rzeczy o czym pisałam już w tematach: Ozdoby z makaronu,  Ozdoby z makaronu 2 oraz Ozdoby wielkanocne z makaronu.

Przedmioty potrzebne do wykonania bukietu kwiatów to: makaron w kształcie listków, świderków,  kokardek, rurek i innych, o których wykonawca orzeknie, że może je wykorzystać. Do tego potrzebny jest mocny klej, najlepiej na gorąco, dozowany z pistoletu, kawałek trzyżyłowego przewodu elektrycznego, lub trzy kawałki drutu,  ładna butelka, np od ketchupu, przeznaczona na wazon i spraje z farbami w różnych kolorach.

Z makaronu przeznaczonego na liście sklejamy ich formy a następnie bierzemy się do wykonania różnego rodzaju i kształtu kwiatów. Pomysłowość jak najbardziej jest tutaj wskazana.

 

 

Liście przyklejamy do przewodu. I tutaj krótkie wyjaśnienie czemu akurat przewód jest lepszy. Jest on umieszczony w osłonce, która bardzo dobrze trzyma wszystkie przewody razem. Jeśli korzystasz z drutu to musisz jego dolne końce w jakiś sposób połączyć. Może to być jakaś taśma, izolacja elektryczna. Możesz też to zrobić oplatając je mocno cienkim drutem.

Gdy już mamy gotowe formy lici i kwiatów to malujemy je farbą a potem dopiero łączymy w całe gałązki za pomocą kleju.

 

 

Jak widzisz tutaj płatki mają inny kształt. Makaron wstążki (nie mam pojęcia jak się fachowo nazywa), z takimi jakby falbankami z boku przecięty został wzdłuż na pół a potem przyklejony został do łodygi.

 

Pora zająć się wazonikiem. Butelka najpierw została oklejona sznurem a dopiero do niej stopniowo przyklejany jest makaron. Cała pusta przestrzeń butelki powinna zostać nim wypełniona.

Przed malowaniem makaronu trzeba postarać się usunąć widoczne kawałki kleju, mogą one mieć po malowaniu inny odcień niż makaron.

Teraz najpierw butelka została pomalowana brązowym sprayem

A potem dodany dostał do tego delikatny złoty nalot.

Teraz zostaje tylko umieścić kwiaty w wazonie i gotowe.

Żródło

2 thoughts on “Ozdoby z makaronu – bukiet

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.