Ozdoby z płyt CD – róża


Z niepotrzebnych płyt CD można wykonać piękne ozdoby. Kiedyś pisałam o haftach matematycznych a dzisiaj napiszę o tym jak zrobić róże. Potrzebujemy: niepotrzebne płyty CD, palnik lub inne źródło ognia otwartego, np świeca, nożyczki, kombinerki a jeśli ktoś boi się poparzyć to także rękawice. Jeśli ktoś chce róże pokolorować to także farby.

Gdy już mamy wszystko skompletowane to pamiętajmy o tym, że najlepiej robić to w wentylowanym pomieszczeniu, bo plastik krótko mówiąc ohydnie śmierdzi i można się podtruć. Druga sprawa to taka, że nie wolno pod żadnym pozorem gołą ręką dotykać podgrzanej części plastiku, bo można się mocno poparzyć. Dlatego wyginamy plastik tylko kombinerkami. Przy pierwszych próbach nie należy się zrażać tym, że wyjdzie nam coś mało podobnego do kwiatu. To raczej normalne na początku. Potem będzie lepiej.

Więc po kolei, przecinamy dysk ale tylko do połowy ostrymi nożyczkami i tutaj uwaga, gdyż może nam pęknąć.

Gdy już przetniemy płytę to podgrzewamy nad płomieniem miejsce przecięcia z jednej jego strony. Robimy to podgrzewanie po obu stronach płyty, gdy już widzimy, że się rozgrzało to kombinerkami zaczynamy skręcać do środka.

Gdy już podwiniemy to co jest podgrzane, to bierzemy nad płomień kolejny fragment i znów go skręcamy

Robimy tak z całą płytą. Pod koniec można użyć drugich kombinerek lub rękawiczki do trzymania, jeśli boimy się oparzyć.

 

 

 

 

Zdjęcia nie oddają całego uroku tych dzieł. Można je potem pokolorować wg własnego pomysłu i użyć również do różnych celów: stworzyć bukiet, nakleić na szkatule itp.

 

 

 

Źródło

3 thoughts on “Ozdoby z płyt CD – róża

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.