Papierowa wiklina – wieszak do kluczy


Taki wieszak zrobiony został z wykorzystaniem papierowej wikliny i zimnej porcelany. Zamiast tej drugiej można użyć dowolnych innych ozdób.

Zaczynamy od przygotowania ramki.

 Należy też kupić kilka haczyków w sklepie z artykułami budowlanymi lub żelaznymi.

Później wkręcamy je w ramkę tak, aby haczyki były zwrócone do frontu ramki. Jeśli obawiasz się o trwałość ramki to najpierw zrób w niej otwory wiertarką.

Teraz pora na przygotowanie plecionki z papierowej wikliny. Gdy już jest gotowa należy ją spłaszczyć używając np. wałka do ciasta.

 Teraz z pomocą kleju na gorąco wklej wiklinę pod spód ramki. Poczekaj aż wyschnie.

Gdy już tak się stanie, możesz wiklinę pomalować na dowolnie wybrany przez siebie kolor, lub też wykleić na niej jakiś obrazek techniką decoupage.

Tutaj widać przygotowane przez autora ozdoby z zimnej porcelany, następnie pomalowane na kolor złoty. Jak juz pisałam ozdobić możesz ramkę w zupełnie inny sposób.

Całość należy później polakierować lakierem bezbarwnym i pozostawić do wyschnięcia.

A tak wygląda gotowe dzieło.

Zdjęcia sią autorstwa .Ленуся. i pochodzą ze strony http://stranamasterov.ru/node/383683

4 thoughts on “Papierowa wiklina – wieszak do kluczy

    • gust? Cóz pojęcie względne. Jeden kocha tango a drugi discopolo (no bo niby takie rytmiczne i swojskie). Jeden lubi porządną biżuterię a inny woli plastikowe wynalazki w dziwnych kształtach. i ordynarnych kolorach 😀
      A gust? Każdy ma swój i o tym się nie dyskutuje.

  1. Oczywiście jestem tego samego zdania. Nie chodzi tu o gust tylko o sposób na spełnienie mile czasu. I zrobienie czegoś samemu. Co do gusty jedni lubią pomarańcze, inni jak im nogi śmierdzą 😛
    Gratuluję pomysłu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.